AstraZeneca verdedigt zich in Brusselse rechtszaal
BRUSSEL (ANP) - De rechtszaak van de Europese Commissie tegen AstraZeneca over achterstallige levering van coronavaccins is woensdag begonnen. De commissie eist onder meer dat ook de Britse fabrieken van de vaccinmaker aan de EU gaan leveren, maar AstraZeneca blijft weigeren.
AstraZeneca levert al maanden veel minder vaccins dan afgesproken in het contract, dat onder Belgisch recht is gesloten. De commissie stapte daarop naar de rechtbank in Brussel om het bedrijf te dwingen alsnog meer en sneller te leveren. Die laat beide partijen op 26 mei uitgebreid aan het woord en wil de maand erop een oordeel vellen over het conflict.
Het contract tussen de EU en de Brits-Zweedse fabrikant vermeldt ook de inzet van twee Britse fabrieken. Maar AstraZeneca houdt vol dat die zijn gereserveerd voor het Verenigd Koninkrijk. Volgens de advocaat van het bedrijf is het niet verplicht om ook de Britse fabrieken voor de EU te laten draaien. AstraZeneca zegt te betreuren dat het van een rechtszaak is gekomen.
"We vragen al van meet af aan dat het bedrijf levert wat is toegezegd", zegt een woordvoerder van de commissie. "Onderhandelingen hebben niet geleid tot de resultaten waarop we hoopten. Maar dat blijft ons doel en we menen voor die claim heel sterke argumenten te hebben."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.
3 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.
8 uur geleden