AstraZeneca naar 60-64 jarigen én zorgmedewerkers
DEN HAAG (ANP) - Het vaccin van AstraZeneca zal in eerste instantie worden ingezet voor zowel mensen van 60 tot en met 64 jaar als werknemers in de langdurige zorg. Dat heeft coronaminister Hugo de Jonge vrijdag bekendgemaakt.
De Gezondheidsraad adviseerde donderdag het vaccin in eerste instantie alleen voor mensen van 60 tot en met 64 jaar in te zetten.
Nederland verwacht in het eerste kwartaal zo'n 1,5 miljoen vaccins van AstraZeneca te ontvangen. De Jonge denkt daarmee de mensen van 60 tot en met 64 jaar en werknemers in bijvoorbeeld de verpleeghuizen en de thuiszorg te kunnen bedienen. Deze groepen "parallel" inenten gaat wel februari en maart in beslag nemen, aldus de minister, met mogelijk een kleine uitloop in april.
Elf doses uit flacon
Veel hangt af van de leveringen door de farmaceut. De eerste 80.000 doses kwamen vrijdag binnen, in heel februari komen er 670.000. De Jonge verwacht in maart "minstens" evenveel, maar gesprekken met AstraZeneca lopen nog om dat aantal omhoog te krijgen.
Doordat er uit een flacon niet tien maar elf doses kunnen worden gehaald, verwacht De Jonge genoeg te hebben voor de medewerkers in de langdurige zorg, iets minder dan 500.000 mensen, en de ruim één miljoen Nederlanders van 60 tot en met 64 jaar.
De Jonge vindt het belangrijk om zijn afspraak met de werknemers in de langdurige zorg na te komen. Die mensen gaan het waarschijnlijk weer zwaar krijgen tijdens de derde golf die er volgens experts aan komt. Tegelijkertijd wil hij ook de mensen van 60 tot en met 64 jaar meenemen, omdat die een groot risico lopen ernstig ziek te worden na een coronabesmetting.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
3 dagen geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
3 dagen geledenAKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
5 dagen geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
5 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
1 week geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
2 weken geleden