AstraZeneca: alle gegevens vaccin ingediend bij EMA
LONDEN (ANP/RTR) - Farmaceut AstraZeneca heeft alle data over het Covid-19 vaccin dat samen met de Universiteit van Oxford wordt ontwikkeld overhandigd aan het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). Dat heeft een woordvoerder van de Brits-Zweedse farmaceut gezegd, nadat het EMA had gemeld dat er meer informatie nodig was alvorens het bureau kan overgaan tot goedkeuring van het vaccin voor de Europese Unie.
Het EMA zegt dat er nog aanvullende informatie over de kwaliteit, veiligheid en de effectiviteit van het vaccin noodzakelijk is om een goedkeuring voor de markt te kunnen krijgen. Het bureau heeft AstraZeneca daarom om extra wetenschappelijke informatie gevraagd.
Het geneesmiddelenbureau liet woensdag in een update weten dat er in de afgelopen weken tijdens het zogeheten rolling review vooruitgang is geboekt in de beoordeling van het vaccin, maar dat het waarschijnlijk niet in staat zal zijn om het vaccin komende maand al goed te keuren.
"AstraZeneca heeft in een continue basis data verstrekt en zal nauw blijven samenwerken met het EMA om de start van een formeel goedkeuringsproces te ondersteunen", zegt een woordvoerder van de farmaceut.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ahmad Vahidi, is voor het eerst sinds de oorlog tegen de VS en Israël in het openbaar verschenen. Hij bracht in de Iraanse hoofdstad Teheran een eerbetoon aan de overleden ayatollah Ali Khamenei.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Nachtelijke Russische aanvallen hebben in Oekraïne opnieuw levens gekost, melden de autoriteiten. Vier mensen kwamen om en zeker tien personen raakten gewond.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België wordt onderzocht of een groot feest van de Amerikaanse ambassadeur Bill White schade heeft veroorzaakt aan het Koninklijk Museum voor Kunst en Geschiedenis in Brussel. Dat schrijft de krant Het Nieuwsblad, dat over informatie beschikt dat op meerdere plekken beschadigingen zijn vastgesteld.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR/DPA) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2595 mensen het leven gekost. Dat meldde waarnemend president Delcy Rodríguez in een persconferentie, waarin ze verzekerde dat "niemand in massagraven terecht zal komen".
5 uur geledenDe bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
12 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
13 uur geleden