Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Villa schakelt Lille na strafschoppen uit in Europa

Aston Villa schakelt Lille na strafschoppen uit in Europa

LILLE (ANP) - Aston Villa heeft LOSC Lille na strafschoppen uitgeschakeld in de kwartfinales van de Conference League. Villa-keeper Emiliano Martínez stopte de beslissende penalty, terwijl hij vlak daarvoor zijn tweede gele kaart had gekregen.

Vorige week was Aston Villa in eigen huis nog met 2-1 te sterk voor de Fransen, maar dit keer won Lille met diezelfde uitslag. De Fransen kwamen al snel op voorsprong via de Turkse aanvaller Yusuf Yazici. In de tweede helft verdubbelde aanvoerder Benjamin André de voorsprong met het hoofd. De Engelse club, die in de vorige ronde Ajax versloeg, drong aan en wist vlak voor tijd via Matthew Cash nog een verlenging af te dwingen.

De twee teams die in eigen land strijden voor een Champions League-ticket speelden een gewaagd duel met veel gele kaarten. Liefst twaalf spelers gingen op de bon. Martínez, die op het WK Oranje ook al dwars zat bij een penaltyserie, kreeg geel voor het provoceren van het publiek nadat hij tijdens de strafschoppenreeks de penalty van Bentaleb had gestopt. Het was de tweede kaart voor de Argentijn, die tijdens de wedstrijd ook al geel had gekregen voor tijdrekken. Maar omdat gele kaarten uit de wedstrijd niet worden meegenomen naar de strafschoppenserie mocht Martínez die afmaken.

Poging

Lille-keeper Lucas Chevalier stopte nog wel de poging van Leon Bailey, maar doordat Martínez de beslissende penalty van André tegenhield, gaat Aston Villa door naar de halve finales.

Fiorentina wist pas in de verlenging af te rekenen met Viktoria Plzen. Nadat het vorige week 0-0 was gebleven vielen er ook dit keer geen doelpunten in de reguliere speeltijd. De Tsjechen speelden vanaf de 67e minuut met tien man door een rode kaart van Cadu, maar Fiorentina wist daar pas in de verlenging van te profiteren. Nicolás González en Cristiano Biraghi schoten hun team naar de volgende ronde.

Meer uit Voetbal

AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

1 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

1 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

3 uur geleden
Guardiola ziet Manchester City veel kansen missen in Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."

6 uur geleden
Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

16 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

17 uur geleden