Aston Villa schakelt Lille na strafschoppen uit in Europa
LILLE (ANP) - Aston Villa heeft LOSC Lille na strafschoppen uitgeschakeld in de kwartfinales van de Conference League. Villa-keeper Emiliano Martínez stopte de beslissende penalty, terwijl hij vlak daarvoor zijn tweede gele kaart had gekregen.
Vorige week was Aston Villa in eigen huis nog met 2-1 te sterk voor de Fransen, maar dit keer won Lille met diezelfde uitslag. De Fransen kwamen al snel op voorsprong via de Turkse aanvaller Yusuf Yazici. In de tweede helft verdubbelde aanvoerder Benjamin André de voorsprong met het hoofd. De Engelse club, die in de vorige ronde Ajax versloeg, drong aan en wist vlak voor tijd via Matthew Cash nog een verlenging af te dwingen.
De twee teams die in eigen land strijden voor een Champions League-ticket speelden een gewaagd duel met veel gele kaarten. Liefst twaalf spelers gingen op de bon. Martínez, die op het WK Oranje ook al dwars zat bij een penaltyserie, kreeg geel voor het provoceren van het publiek nadat hij tijdens de strafschoppenreeks de penalty van Bentaleb had gestopt. Het was de tweede kaart voor de Argentijn, die tijdens de wedstrijd ook al geel had gekregen voor tijdrekken. Maar omdat gele kaarten uit de wedstrijd niet worden meegenomen naar de strafschoppenserie mocht Martínez die afmaken.
Poging
Lille-keeper Lucas Chevalier stopte nog wel de poging van Leon Bailey, maar doordat Martínez de beslissende penalty van André tegenhield, gaat Aston Villa door naar de halve finales.
Fiorentina wist pas in de verlenging af te rekenen met Viktoria Plzen. Nadat het vorige week 0-0 was gebleven vielen er ook dit keer geen doelpunten in de reguliere speeltijd. De Tsjechen speelden vanaf de 67e minuut met tien man door een rode kaart van Cadu, maar Fiorentina wist daar pas in de verlenging van te profiteren. Nicolás González en Cristiano Biraghi schoten hun team naar de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
23 minuten geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
24 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
5 uur geleden