Aston Villa schakelt Lille na strafschoppen uit in Europa
LILLE (ANP) - Aston Villa heeft LOSC Lille na strafschoppen uitgeschakeld in de kwartfinales van de Conference League. Villa-keeper Emiliano Martínez stopte de beslissende penalty, terwijl hij vlak daarvoor zijn tweede gele kaart had gekregen.
Vorige week was Aston Villa in eigen huis nog met 2-1 te sterk voor de Fransen, maar dit keer won Lille met diezelfde uitslag. De Fransen kwamen al snel op voorsprong via de Turkse aanvaller Yusuf Yazici. In de tweede helft verdubbelde aanvoerder Benjamin André de voorsprong met het hoofd. De Engelse club, die in de vorige ronde Ajax versloeg, drong aan en wist vlak voor tijd via Matthew Cash nog een verlenging af te dwingen.
De twee teams die in eigen land strijden voor een Champions League-ticket speelden een gewaagd duel met veel gele kaarten. Liefst twaalf spelers gingen op de bon. Martínez, die op het WK Oranje ook al dwars zat bij een penaltyserie, kreeg geel voor het provoceren van het publiek nadat hij tijdens de strafschoppenreeks de penalty van Bentaleb had gestopt. Het was de tweede kaart voor de Argentijn, die tijdens de wedstrijd ook al geel had gekregen voor tijdrekken. Maar omdat gele kaarten uit de wedstrijd niet worden meegenomen naar de strafschoppenserie mocht Martínez die afmaken.
Poging
Lille-keeper Lucas Chevalier stopte nog wel de poging van Leon Bailey, maar doordat Martínez de beslissende penalty van André tegenhield, gaat Aston Villa door naar de halve finales.
Fiorentina wist pas in de verlenging af te rekenen met Viktoria Plzen. Nadat het vorige week 0-0 was gebleven vielen er ook dit keer geen doelpunten in de reguliere speeltijd. De Tsjechen speelden vanaf de 67e minuut met tien man door een rode kaart van Cadu, maar Fiorentina wist daar pas in de verlenging van te profiteren. Nicolás González en Cristiano Biraghi schoten hun team naar de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geleden