Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder

Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder

BIRMINGHAM (ANP) - Na een coronapauze van honderd dagen is de Premier League weer tot leven gekomen. Degradatiekandidaat Aston Villa opende het restant van de Engelse voetbalcompetitie met een inhaalwedstrijd tegen subtopper Sheffield United. Het duel in Birmingham eindigde in 0-0. Voor de eerste keer in de roemruchte historie van de Premier League vond de wedstrijd achter gesloten deuren plaats.

Er was in het eerste duel na de herstart meteen alweer veel commotie over de arbitrage. Vlak voor de rust verkeek doelman Ørjan Nyland van Aston Villa zich op een indraaiende vrije trap van Oliver Norwood. De Noorse keeper stapte met de bal in zijn handen achter de doellijn en bleef daarna even in het zijnet hangen. Opvallend genoeg zag de arbitrage er geen treffer in. Kennelijk werkte de doellijntechnologie nog niet optimaal.

Na de pauze kon Sheffield de arbitrale blunder niet rechtzetten. Ook Villa bleek schotloos, al ging er van de Nederlandse aanvaller Anwar El Ghazi soms nog wel wat dreiging uit. De oud-Ajacied werd in de 69e minuut gewisseld.

Moment stilte

Voor het begin van de wedstrijd werd even een moment stilte gehouden om de slachtoffers te gedenken van de coronapandemie. Daarna knielden alle spelers plus de scheidsrechter, ter ondersteuning van de antiracisme-beweging. Op de shirts van de voetballers viel de slogan 'Black Lives Matter' te lezen op de plaats waar normaal de naam van de speler staat vermeld.

Later op woensdagavond speelt titelhouder Manchester City thuis tegen Arsenal. Hierbij gaat het eveneens om een inhaalwedstrijd. City heeft als nummer 2 liefst 25 punten minder dan koploper Liverpool.

Vrijdag begint de dertigste speelronde. Indien Manchester City woensdag verliest van Arsenal, kan Liverpool zondag in de derby tegen Everton al de eerste landstitel sinds 1990 veiligstellen.

Meer uit Voetbal

Van de Sanden van het Mexicaanse Toluca transfervrij naar PSV

EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.

48 minuten geleden
Depay haalt uit naar 'leugenachtig bestuur' Corinthians

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.

57 minuten geleden
Coach Guardiola: te zware spelers na kerstdiner doen niet mee

MANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.

1 uur geleden
Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

9 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

15 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

15 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

15 uur geleden