Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder

Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder

BIRMINGHAM (ANP) - Na een coronapauze van honderd dagen is de Premier League weer tot leven gekomen. Degradatiekandidaat Aston Villa opende het restant van de Engelse voetbalcompetitie met een inhaalwedstrijd tegen subtopper Sheffield United. Het duel in Birmingham eindigde in 0-0. Voor de eerste keer in de roemruchte historie van de Premier League vond de wedstrijd achter gesloten deuren plaats.

Er was in het eerste duel na de herstart meteen alweer veel commotie over de arbitrage. Vlak voor de rust verkeek doelman Ørjan Nyland van Aston Villa zich op een indraaiende vrije trap van Oliver Norwood. De Noorse keeper stapte met de bal in zijn handen achter de doellijn en bleef daarna even in het zijnet hangen. Opvallend genoeg zag de arbitrage er geen treffer in. Kennelijk werkte de doellijntechnologie nog niet optimaal.

Na de pauze kon Sheffield de arbitrale blunder niet rechtzetten. Ook Villa bleek schotloos, al ging er van de Nederlandse aanvaller Anwar El Ghazi soms nog wel wat dreiging uit. De oud-Ajacied werd in de 69e minuut gewisseld.

Moment stilte

Voor het begin van de wedstrijd werd even een moment stilte gehouden om de slachtoffers te gedenken van de coronapandemie. Daarna knielden alle spelers plus de scheidsrechter, ter ondersteuning van de antiracisme-beweging. Op de shirts van de voetballers viel de slogan 'Black Lives Matter' te lezen op de plaats waar normaal de naam van de speler staat vermeld.

Later op woensdagavond speelt titelhouder Manchester City thuis tegen Arsenal. Hierbij gaat het eveneens om een inhaalwedstrijd. City heeft als nummer 2 liefst 25 punten minder dan koploper Liverpool.

Vrijdag begint de dertigste speelronde. Indien Manchester City woensdag verliest van Arsenal, kan Liverpool zondag in de derby tegen Everton al de eerste landstitel sinds 1990 veiligstellen.

Meer uit Voetbal

Boadu in de spits bij PSV tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - Myron Boadu staat voor het eerst dit seizoen in de basis bij PSV, dat zaterdag in eigen huis tegen sc Heerenveen speelt. Hij kende dit jaar veel blessureleed maar is weer fit. De spitspositie bij PSV was opnieuw vrijgekomen na het geblesseerd uitvallen van gelegenheidsspits Guus Til op een training.

16 minuten geleden
Aston Villa verspeelt punten in strijd om bovenste plaatsen

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld. De nummer 3 van Engeland speelde op Villa Park met 1-1 gelijk tegen Leeds United. De thuisploeg maakte op de valreep de gelijkmaker.

25 minuten geleden
Winnend Bayern maakt het zichzelf moeilijk tegen Frankfurt

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een week voor het topduel met Borussia Dortmund thuis een benauwde zege geboekt op Eintracht Frankfurt: 3-2. De koploper leek bij een 3-0-tussenstand op weg naar een eenvoudige overwinning, maar incasseerde daarna nog twee tegentreffers.

48 minuten geleden
Werder Bremen schrapt reis naar VS, deels om politieke redenen

BREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.

2 uur geleden
Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

19 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

22 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

23 uur geleden