Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder
BIRMINGHAM (ANP) - Na een coronapauze van honderd dagen is de Premier League weer tot leven gekomen. Degradatiekandidaat Aston Villa opende het restant van de Engelse voetbalcompetitie met een inhaalwedstrijd tegen subtopper Sheffield United. Het duel in Birmingham eindigde in 0-0. Voor de eerste keer in de roemruchte historie van de Premier League vond de wedstrijd achter gesloten deuren plaats.
Er was in het eerste duel na de herstart meteen alweer veel commotie over de arbitrage. Vlak voor de rust verkeek doelman Ørjan Nyland van Aston Villa zich op een indraaiende vrije trap van Oliver Norwood. De Noorse keeper stapte met de bal in zijn handen achter de doellijn en bleef daarna even in het zijnet hangen. Opvallend genoeg zag de arbitrage er geen treffer in. Kennelijk werkte de doellijntechnologie nog niet optimaal.
Na de pauze kon Sheffield de arbitrale blunder niet rechtzetten. Ook Villa bleek schotloos, al ging er van de Nederlandse aanvaller Anwar El Ghazi soms nog wel wat dreiging uit. De oud-Ajacied werd in de 69e minuut gewisseld.
Moment stilte
Voor het begin van de wedstrijd werd even een moment stilte gehouden om de slachtoffers te gedenken van de coronapandemie. Daarna knielden alle spelers plus de scheidsrechter, ter ondersteuning van de antiracisme-beweging. Op de shirts van de voetballers viel de slogan 'Black Lives Matter' te lezen op de plaats waar normaal de naam van de speler staat vermeld.
Later op woensdagavond speelt titelhouder Manchester City thuis tegen Arsenal. Hierbij gaat het eveneens om een inhaalwedstrijd. City heeft als nummer 2 liefst 25 punten minder dan koploper Liverpool.
Vrijdag begint de dertigste speelronde. Indien Manchester City woensdag verliest van Arsenal, kan Liverpool zondag in de derby tegen Everton al de eerste landstitel sinds 1990 veiligstellen.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
35 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
10 uur geleden