Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder

Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder

BIRMINGHAM (ANP) - Na een coronapauze van honderd dagen is de Premier League weer tot leven gekomen. Degradatiekandidaat Aston Villa opende het restant van de Engelse voetbalcompetitie met een inhaalwedstrijd tegen subtopper Sheffield United. Het duel in Birmingham eindigde in 0-0. Voor de eerste keer in de roemruchte historie van de Premier League vond de wedstrijd achter gesloten deuren plaats.

Er was in het eerste duel na de herstart meteen alweer veel commotie over de arbitrage. Vlak voor de rust verkeek doelman Ørjan Nyland van Aston Villa zich op een indraaiende vrije trap van Oliver Norwood. De Noorse keeper stapte met de bal in zijn handen achter de doellijn en bleef daarna even in het zijnet hangen. Opvallend genoeg zag de arbitrage er geen treffer in. Kennelijk werkte de doellijntechnologie nog niet optimaal.

Na de pauze kon Sheffield de arbitrale blunder niet rechtzetten. Ook Villa bleek schotloos, al ging er van de Nederlandse aanvaller Anwar El Ghazi soms nog wel wat dreiging uit. De oud-Ajacied werd in de 69e minuut gewisseld.

Moment stilte

Voor het begin van de wedstrijd werd even een moment stilte gehouden om de slachtoffers te gedenken van de coronapandemie. Daarna knielden alle spelers plus de scheidsrechter, ter ondersteuning van de antiracisme-beweging. Op de shirts van de voetballers viel de slogan 'Black Lives Matter' te lezen op de plaats waar normaal de naam van de speler staat vermeld.

Later op woensdagavond speelt titelhouder Manchester City thuis tegen Arsenal. Hierbij gaat het eveneens om een inhaalwedstrijd. City heeft als nummer 2 liefst 25 punten minder dan koploper Liverpool.

Vrijdag begint de dertigste speelronde. Indien Manchester City woensdag verliest van Arsenal, kan Liverpool zondag in de derby tegen Everton al de eerste landstitel sinds 1990 veiligstellen.

Meer uit Voetbal

Sporting toont veerkracht en schakelt Bodø na verlenging uit

LISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen. Sporting stond nu na de reguliere speeltijd met 3-0 voor en maakte het verschil in de verlenging: 5-0.

19 minuten geleden
Slot rekent ondanks matige prestaties op steun fans Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.

3 uur geleden
Iran is tijdens WK welkom in Mexico, zegt president Sheinbaum

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.

5 uur geleden
FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

7 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

7 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

9 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

12 uur geleden