Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder

Aston Villa pakt punt bij herstart mede dankzij arbitrale blunder

BIRMINGHAM (ANP) - Na een coronapauze van honderd dagen is de Premier League weer tot leven gekomen. Degradatiekandidaat Aston Villa opende het restant van de Engelse voetbalcompetitie met een inhaalwedstrijd tegen subtopper Sheffield United. Het duel in Birmingham eindigde in 0-0. Voor de eerste keer in de roemruchte historie van de Premier League vond de wedstrijd achter gesloten deuren plaats.

Er was in het eerste duel na de herstart meteen alweer veel commotie over de arbitrage. Vlak voor de rust verkeek doelman Ørjan Nyland van Aston Villa zich op een indraaiende vrije trap van Oliver Norwood. De Noorse keeper stapte met de bal in zijn handen achter de doellijn en bleef daarna even in het zijnet hangen. Opvallend genoeg zag de arbitrage er geen treffer in. Kennelijk werkte de doellijntechnologie nog niet optimaal.

Na de pauze kon Sheffield de arbitrale blunder niet rechtzetten. Ook Villa bleek schotloos, al ging er van de Nederlandse aanvaller Anwar El Ghazi soms nog wel wat dreiging uit. De oud-Ajacied werd in de 69e minuut gewisseld.

Moment stilte

Voor het begin van de wedstrijd werd even een moment stilte gehouden om de slachtoffers te gedenken van de coronapandemie. Daarna knielden alle spelers plus de scheidsrechter, ter ondersteuning van de antiracisme-beweging. Op de shirts van de voetballers viel de slogan 'Black Lives Matter' te lezen op de plaats waar normaal de naam van de speler staat vermeld.

Later op woensdagavond speelt titelhouder Manchester City thuis tegen Arsenal. Hierbij gaat het eveneens om een inhaalwedstrijd. City heeft als nummer 2 liefst 25 punten minder dan koploper Liverpool.

Vrijdag begint de dertigste speelronde. Indien Manchester City woensdag verliest van Arsenal, kan Liverpool zondag in de derby tegen Everton al de eerste landstitel sinds 1990 veiligstellen.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

2 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

7 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

7 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

7 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

10 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

10 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

11 uur geleden