Aston Villa neemt keeper Bizot over van Stade Brest
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
De 34-jarige Bizot doorliep de jeugdopleiding bij Ajax. Hij speelde daarna voor Cambuur, FC Groningen, Genk en van 2017 tot en met 2021 voor AZ. In de zomer van 2021 tekende hij een contract bij Stade Brest, waarmee hij afgelopen seizoen actief was in de Champions League.
Met Stade Brest eindigde Bizot afgelopen seizoen als negende in de Ligue 1, waardoor de club zich niet opnieuw plaatste voor Europees voetbal. Aston Villa werd zesde in de Premier League en speelt kwalificatie voor de groepsfase van de Europa League.
Geweldig gevoel
"Het is een geweldig gevoel", zei Bizot na het tekenen bij Aston Villa tegen de clubkanalen. "Ik ben een beetje verbluft door de professionaliteit van de club en de moeite die ze hebben gedaan. Ik ben heel trots om hier te zijn."
De doelman hoopt van toegevoegde waarde te kunnen zijn. "Het is moeilijk om voor extra kwaliteiten te zorgen bij een club en selectie zoals deze. Maar iedereen heeft zijn kracht. Ik heb veel ervaring in verschillende landen en heb veel wedstrijden gespeeld. Ik hoop dat ik al het mogelijke kan doen om het team te helpen."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
19 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
22 uur geleden