Aston Villa komt met nipte zege op Luton Town naar Ajax toe
LUTON (ANP) - Lucas Digne heeft Aston Villa hard laten juichen in aanloop naar het uitduel van donderdagavond met Ajax in de achtste finales van de Conference League. De Franse invaller maakte de winnende treffer in de voorlaatste minuut van de uitwedstrijd tegen Luton Town (2-3).
Aston Villa speelde een uitstekende eerste helft in Luton. Ollie Watkins beloonde het veldoverwicht met twee treffers. Maar de Nederlander Tahith Chong gaf Luton Town weer hoop met een treffer in de 66e minuut. Carlton Morris maakte in de 72e minuut gelijk.
Chong viel in de slotfase van het duel geblesseerd uit en zat op de bank toen Digne scoorde. Aston Villa blijft de nummer 4 van de Premier League, met 5 punten meer dan Tottenham Hotspur dat wel een duel minder heeft gespeeld.
Ajax en Aston Villa treffen elkaar donderdag in de Johan Cruijff ArenA. De return is een week later op Villa Park. De winnaar plaatst zich voor de kwartfinale van de Conference League. Aston Villa trof AZ dit seizoen in de groepsfase van de derde competitie van de UEFA voor clubteams. De Engelsen wonnen met 4-1 in Alkmaar en zegevierden voor eigen publiek met 2-1.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
4 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
8 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
9 uur geleden