Aston Villa en Sheffield United zetten Premier League in gang
LONDEN (ANP) - De competitie in de Engelse Premier League wordt woensdag na maanden van stilstand in verband met de uitbraak van het nieuwe coronavirus hervat met de wedstrijd tussen Aston Villa en Sheffield United. Villa vecht tegen degradatie, Sheffield voor Europees voetbal. "Wij beschouwen het als een eer dat wij de eerste zijn", zei Villa-coach Dean Smith in aanloop naar het duel.
Later op de avond volgt Manchester City tegen Arsenal. City is de nummer 2 van de ranglijst. Bij winst brengt het elftal van coach Pep Guardiola de achterstand op Liverpool terug tot 22 punten. De wedstrijden van woensdag zijn inhaalwedstrijden.
Van vrijdag tot en met maandag volgt een complete speelronde, de 30e. Liverpool speelt uit bij stadgenoot Everton. Mocht Manchester City van Arsenal verliezen, dan is Liverpool zondag bij winst voor het eerst in 30 jaar kampioen van Engeland.
In de resterende speelronden zullen wedstrijden nooit gelijktijdig beginnen, zodat ze allemaal op televisie te volgen zijn. Veel duels worden uitgezonden op het openbare net van de BBC, iets wat normaal niet het geval is. Mede op voorspraak van de regering gebeurt dit om wedstrijden voor een zo groot mogelijk publiek toegankelijk te maken, nu de fans nog niet in de stadions mogen zijn.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
12 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden