Aston Villa en Sheffield United zetten Premier League in gang
LONDEN (ANP) - De competitie in de Engelse Premier League wordt woensdag na maanden van stilstand in verband met de uitbraak van het nieuwe coronavirus hervat met de wedstrijd tussen Aston Villa en Sheffield United. Villa vecht tegen degradatie, Sheffield voor Europees voetbal. "Wij beschouwen het als een eer dat wij de eerste zijn", zei Villa-coach Dean Smith in aanloop naar het duel.
Later op de avond volgt Manchester City tegen Arsenal. City is de nummer 2 van de ranglijst. Bij winst brengt het elftal van coach Pep Guardiola de achterstand op Liverpool terug tot 22 punten. De wedstrijden van woensdag zijn inhaalwedstrijden.
Van vrijdag tot en met maandag volgt een complete speelronde, de 30e. Liverpool speelt uit bij stadgenoot Everton. Mocht Manchester City van Arsenal verliezen, dan is Liverpool zondag bij winst voor het eerst in 30 jaar kampioen van Engeland.
In de resterende speelronden zullen wedstrijden nooit gelijktijdig beginnen, zodat ze allemaal op televisie te volgen zijn. Veel duels worden uitgezonden op het openbare net van de BBC, iets wat normaal niet het geval is. Mede op voorspraak van de regering gebeurt dit om wedstrijden voor een zo groot mogelijk publiek toegankelijk te maken, nu de fans nog niet in de stadions mogen zijn.
Meer uit Voetbal
GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
10 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
22 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geleden