Aston Villa en Sheffield United zetten Premier League in gang
LONDEN (ANP) - De competitie in de Engelse Premier League wordt woensdag na maanden van stilstand in verband met de uitbraak van het nieuwe coronavirus hervat met de wedstrijd tussen Aston Villa en Sheffield United. Villa vecht tegen degradatie, Sheffield voor Europees voetbal. "Wij beschouwen het als een eer dat wij de eerste zijn", zei Villa-coach Dean Smith in aanloop naar het duel.
Later op de avond volgt Manchester City tegen Arsenal. City is de nummer 2 van de ranglijst. Bij winst brengt het elftal van coach Pep Guardiola de achterstand op Liverpool terug tot 22 punten. De wedstrijden van woensdag zijn inhaalwedstrijden.
Van vrijdag tot en met maandag volgt een complete speelronde, de 30e. Liverpool speelt uit bij stadgenoot Everton. Mocht Manchester City van Arsenal verliezen, dan is Liverpool zondag bij winst voor het eerst in 30 jaar kampioen van Engeland.
In de resterende speelronden zullen wedstrijden nooit gelijktijdig beginnen, zodat ze allemaal op televisie te volgen zijn. Veel duels worden uitgezonden op het openbare net van de BBC, iets wat normaal niet het geval is. Mede op voorspraak van de regering gebeurt dit om wedstrijden voor een zo groot mogelijk publiek toegankelijk te maken, nu de fans nog niet in de stadions mogen zijn.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
11 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
17 uur geleden