Aston Villa en Sheffield United zetten Premier League in gang
LONDEN (ANP) - De competitie in de Engelse Premier League wordt woensdag na maanden van stilstand in verband met de uitbraak van het nieuwe coronavirus hervat met de wedstrijd tussen Aston Villa en Sheffield United. Villa vecht tegen degradatie, Sheffield voor Europees voetbal. "Wij beschouwen het als een eer dat wij de eerste zijn", zei Villa-coach Dean Smith in aanloop naar het duel.
Later op de avond volgt Manchester City tegen Arsenal. City is de nummer 2 van de ranglijst. Bij winst brengt het elftal van coach Pep Guardiola de achterstand op Liverpool terug tot 22 punten. De wedstrijden van woensdag zijn inhaalwedstrijden.
Van vrijdag tot en met maandag volgt een complete speelronde, de 30e. Liverpool speelt uit bij stadgenoot Everton. Mocht Manchester City van Arsenal verliezen, dan is Liverpool zondag bij winst voor het eerst in 30 jaar kampioen van Engeland.
In de resterende speelronden zullen wedstrijden nooit gelijktijdig beginnen, zodat ze allemaal op televisie te volgen zijn. Veel duels worden uitgezonden op het openbare net van de BBC, iets wat normaal niet het geval is. Mede op voorspraak van de regering gebeurt dit om wedstrijden voor een zo groot mogelijk publiek toegankelijk te maken, nu de fans nog niet in de stadions mogen zijn.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
6 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
7 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
8 uur geleden