Aston Villa boekt eenvoudige zege bij Young Boys in CL
BERN (ANP) - Aston Villa is het nieuwe seizoen in de Champions League begonnen met een overwinning bij Young Boys. De formatie van trainer Unai Emery won in Bern met 3-0 van de Zwitserse kampioen van vorig seizoen.
Villa maakte het verschil met twee treffers in de laatste twintig minuten voor rust. Na een corner tekende Youri Tielemans met een diagonaal schot voor de 1-0, waarna Jacob Ramsey profiteerde van gepruts achterin bij de Zwitsers, 0-2. Ollie Watkins, de Engelse matchwinner tegen Oranje op het EK, en Jhon Durán zagen daarna doelpunten afgekeurd worden. In de 86e minuut maakte Amadou Onana alsnog de derde Engelse treffer.
Bij Villa stond de Nederlandse jeugdinternational Lamare Bogarde in de basis. De 20-jarige neef van oud-international Winston Bogarde, die in 2020 de jeugdopleiding van Feyenoord verruilde voor die van Aston Villa, werd aan het begin van de tweede helft gewisseld. Ian Maatsen viel twee minuten voor tijd in bij Villa, Sil Swinkels bleef op de bank.
Villa staat over twee weken tegenover Bayern München, terwijl de Engelse ploeg in de eerste fase van de vernieuwde Champions League ook nog speelt tegen onder meer Juventus en RB Leipzig. Young Boys treft in zijn volgende wedstrijd FC Barcelona, waarna een duel met Internazionale volgt.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
11 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
13 uur geleden