
Aston Villa boekt eenvoudige zege bij Young Boys in CL
BERN (ANP) - Aston Villa is het nieuwe seizoen in de Champions League begonnen met een overwinning bij Young Boys. De formatie van trainer Unai Emery won in Bern met 3-0 van de Zwitserse kampioen van vorig seizoen.
Villa maakte het verschil met twee treffers in de laatste twintig minuten voor rust. Na een corner tekende Youri Tielemans met een diagonaal schot voor de 1-0, waarna Jacob Ramsey profiteerde van gepruts achterin bij de Zwitsers, 0-2. Ollie Watkins, de Engelse matchwinner tegen Oranje op het EK, en Jhon Durán zagen daarna doelpunten afgekeurd worden. In de 86e minuut maakte Amadou Onana alsnog de derde Engelse treffer.
Bij Villa stond de Nederlandse jeugdinternational Lamare Bogarde in de basis. De 20-jarige neef van oud-international Winston Bogarde, die in 2020 de jeugdopleiding van Feyenoord verruilde voor die van Aston Villa, werd aan het begin van de tweede helft gewisseld. Ian Maatsen viel twee minuten voor tijd in bij Villa, Sil Swinkels bleef op de bank.
Villa staat over twee weken tegenover Bayern München, terwijl de Engelse ploeg in de eerste fase van de vernieuwde Champions League ook nog speelt tegen onder meer Juventus en RB Leipzig. Young Boys treft in zijn volgende wedstrijd FC Barcelona, waarna een duel met Internazionale volgt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Diogo Jota en zijn jongere broer André Silva reden vorige week donderdag waarschijnlijk te hard toen hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte. Dat meldt de Spaanse politie na onderzoek. Beide Portugese voetballers kwamen om het leven.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen NAC Breda beschikken over Givairo Read. De rechtervleugelverdediger wordt niet geschorst voor de rode kaart die hij in mei ontving in het thuisduel met PSV (2-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
13 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
19 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
20 uur geleden