Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Martin ziet af van beroep tegen diskwalificatie Vettel

Aston Martin ziet af van beroep tegen diskwalificatie Vettel

LONDEN (ANP) - Aston Martin heeft het protest tegen de diskwalificatie van zijn Duitse coureur Sebastian Vettel ingetrokken. Het Britse Formule 1-team liet donderdag weten weinig heil te zien in een verhoor door de commissie van beroep van de internationale autosportfederatie FIA.

Vettel werd tweede in de Grote Prijs van Hongarije. Hij raakte die knappe klassering kwijt doordat er in de tank van zijn bolide te weinig benzine was overgebleven voor controle op de bestanddelen. Aston Villa voerde maandag aan dat dat te wijten was aan een probleem in de brandstoftoevoer. De race-stewards vonden het geen goed argument om de zware straf die Vettel kreeg te heroverwegen.

De technisch gedelegeerde kon op de Hungaroring slechts 0,3 liter uit de wagen van Vettel pompen, terwijl ten minste 1 liter nodig is volgens de regels. Omdat de raceleiding het bewijs van een technisch defect irrelevant vond en dus vasthield aan het besluit tot diskwalificatie, achtte Aston Martin het niet opportuun de beroepsprocedure bij de FIA voort te zetten.

Doordat Vettel uit de uitslag werd geschrapt, schoof wereldkampioen Lewis Hamilton, die als derde was geëindigd, een plaatsje op en liep door de bijbehorende extra WK-punten verder uit op Max Verstappen. Het verschil tussen beide rivalen is nu 8 punten.

Meer uit Sport

Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

2 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

13 uur geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

1 dag geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 dag geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 dag geleden