Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Martin tekent beroep aan tegen diskwalificatie Vettel

Aston Martin tekent beroep aan tegen diskwalificatie Vettel

LONDEN (ANP) - Formule 1-stal Aston Martin heeft beroep aangetekend tegen de diskwalificatie van Sebastian Vettel in de Grote Prijs van Hongarije. De race-autoriteiten zullen zich daar maandag over buigen. De naam van de Duitser, die als tweede eindigde op de Hungaroring, werd van de uitslaglijst geschrapt omdat er onvoldoende benzine was overgebleven in de tank van zijn bolide.

De FIA stelde in Boedapest dat het team verscheidene keren heeft geprobeerd de vereiste hoeveelheid brandstof (1 liter) uit de wagen te halen voor de controle op de bestanddelen "maar het was slechts mogelijk er 0,3 liter uit te pompen". Aston Martin diende een protest in omdat uit de eigen technische gegevens is gebleken dat er nog 1,74 liter in de tank zat.

Viervoudig wereldkampioen Vettel moest in Hongarije alleen de Fransman Esteban Ocon voor zich dulden. Door het besluit van de FIA hem te diskwalificeren, raakte Aston Martin een podiumplaats, de tweede pas van het seizoen, kwijt. Bovendien schoof wereldkampioen Lewis Hamilton door de maatregel een plek op. Daarvan was Max Verstappen de dupe. De achterstand van de Nederlander in het algemeen klassement werd 8 punten.

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

4 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

7 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

8 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiƫr James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

8 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

11 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabiƫ gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 dag geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden