Aston Martin tekent beroep aan tegen diskwalificatie Vettel
LONDEN (ANP) - Formule 1-stal Aston Martin heeft beroep aangetekend tegen de diskwalificatie van Sebastian Vettel in de Grote Prijs van Hongarije. De race-autoriteiten zullen zich daar maandag over buigen. De naam van de Duitser, die als tweede eindigde op de Hungaroring, werd van de uitslaglijst geschrapt omdat er onvoldoende benzine was overgebleven in de tank van zijn bolide.
De FIA stelde in Boedapest dat het team verscheidene keren heeft geprobeerd de vereiste hoeveelheid brandstof (1 liter) uit de wagen te halen voor de controle op de bestanddelen "maar het was slechts mogelijk er 0,3 liter uit te pompen". Aston Martin diende een protest in omdat uit de eigen technische gegevens is gebleken dat er nog 1,74 liter in de tank zat.
Viervoudig wereldkampioen Vettel moest in Hongarije alleen de Fransman Esteban Ocon voor zich dulden. Door het besluit van de FIA hem te diskwalificeren, raakte Aston Martin een podiumplaats, de tweede pas van het seizoen, kwijt. Bovendien schoof wereldkampioen Lewis Hamilton door de maatregel een plek op. Daarvan was Max Verstappen de dupe. De achterstand van de Nederlander in het algemeen klassement werd 8 punten.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
1 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
5 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
9 uur geleden