Aston Martin schrapt 5 procent van personeelsbestand
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt ongeveer 170 banen. Daarmee verdwijnt 5 procent van het totale personeelsbestand. Aston Martin wil met de ingreep kosten besparen om een einde te maken aan de jarenlange reeks van tegenvallende resultaten.
Sinds de redding van het bedrijf in 2020 door de Canadese miljardair Lawrence Stroll, de huidige voorzitter, heeft de onderneming herhaaldelijk nieuw kapitaal moeten aantrekken. De beurskoers van Aston Martin, bekend om zijn sportauto's uit de James Bondfilms, is de afgelopen jaren sterk gedaald.
Stroll bracht eerder een omslag teweeg bij modemerken Tommy Hilfiger en Michael Kors, wat beleggers hoop gaf dat hij ook Aston Martin weer winstgevend zou kunnen maken. Hij stond ook bekend om zijn passie voor auto's en kocht in 2018 Formule 1-team Force India. Sinds 2021 heet dit team eveneens Aston Martin en Strolls zoon Lance is een van de coureurs.
De problemen bij Aston Martin hielden echter aan. Zo waren er problemen in de toeleveringsketen en stortte de vraag uit China in. De Valkyrie, een zeer dure, exclusieve auto, kwam door vertragingen jaren te laat op de markt. Stroll haalde vorig jaar de voormalige baas van Bentley Motors, Adrian Hallmark, binnen voor de dagelijkse leiding. Hij zet sterk in op het zoeken naar besparingen.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML en vakbonden hebben een akkoord ondertekend over het sociaal plan voor de reorganisatie bij de chipmachinemaker, meldt vakbond De Unie. Het techbedrijf kondigde eerder dit jaar aan 1700 banen te schrappen omdat de organisatie te stroef was geworden. Nu is onder andere afgesproken dat er tot 1 mei volgend jaar geen gedwongen ontslagen mogen vallen.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht lager geopend. Dinsdag waren de aandelenmarkten in New York ook al overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten houden beleggers bezig.
35 minuten geledenBASRA (ANP/BLOOMBERG) - Irak versnelt de olieverladingen in zijn belangrijkste haven en voert de export vanuit de Perzische Golf op. Dat blijkt volgens persbureau Bloomberg uit tankergegevens. Het is een nieuw teken dat grote landen van het oliekartel OPEC in het Midden-Oosten meer vaten door de Straat van Hormuz vervoeren.
55 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het gebruik van afslankmedicatie leidt tot minder uitgaven in de Britse supermarkt. In het Verenigd Koninkrijk wordt zo'n 780 miljoen pond (900 miljoen euro) minder besteed aan boodschappen, blijkt uit onderzoek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe verplichtingen om energiebesparende maatregelen te nemen, dwingen bedrijven tot extra investeringen van opgeteld 1 miljard euro. Tegelijkertijd is het nog onduidelijk of die aangescherpte regels noodzakelijk zijn, waarschuwt het Adviescollege Toetsing Regeldruk (ATR) in een brief aan het kabinet. De waakhond adviseert de nieuwe regels daarom niet in de voorgestelde vorm in te voeren.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland kan in 2030 niet meer volledig aan de elektriciteitsvraag voldoen. Daarmee komt het moment van een energietekort dichterbij. Daarvoor waarschuwt hoogspanningsnetbeheerder TenneT woensdag in zijn Monitor Voorzieningszekerheid 2026, een jaarlijks advies van het bedrijf aan het ministerie van Economische Zaken. In alle onderzochte scenario's is er straks meer dan de maximaal toegestane vier uur per jaar een tekort aan elektriciteit in ons land in 2030. Vorig jaar waarschuwde TenneT dat dit pas na 2030 zou gebeuren.
4 uur geledenDRESDEN (ANP) - De Delftse startup Qualinx zegt als eerste bedrijf chips te produceren via een volledige Europese productieketen. Dat doet het bedrijf in de Duitse fabriek van het Amerikaanse GlobalFoundries. Het toont volgens de bedrijven aan dat chips voor bijvoorbeeld defensie en kritieke infrastructuur volledig binnen Europa kunnen worden ontworpen, geproduceerd en geleverd.
4 uur geleden