Aston Martin praat met bankiers over verlagen schuldenberg
LONDEN (ANP) - De verliesgevende Britse sportwagenfabrikant Aston Martin voert gesprekken met bankiers om zijn schuldenberg van zo'n 1,3 miljard euro terug te dringen, heeft voorzitter Lawrence Stroll gezegd.
De fabrikant van luxe auto's heeft al een aantal keren geld opgehaald, onder andere bij nieuwe grote aandeelhouders. Aston Martin praat nu met banken over een obligatielening van ongeveer 1 miljard euro die in november volgend jaar vervalt. De rente op die lening zadelt het bedrijf op met betalingen van omgerekend 111 miljoen euro per jaar.
"We onderzoeken momenteel samen met onze bankiers wat de meest geschikte manier is om hiermee om te gaan", zei Stroll in een interview met Bloomberg Television. Stroll, een Canadese miljardair, redde in 2020 Aston Martin dat vooral bekendstaat om zijn sportauto's uit de James Bond-filmreeks.
Batterijen
Het bedrijf heeft het altijd moeilijk gehad met de financiën en haalde in 2022 het Saudische Public Investment Fund (PIF) binnen als financier. Dat maakte deel uit van Stroll's inspanningen om een ommekeer te bewerkstelligen en over te schakelen op sportauto's die op batterijen rijden. Marktkenners gaven in het verleden aan dat het gebrek aan schaalgrootte en het precaire kassaldo Aston Martin kwetsbaar maakten.
Vorig jaar werd de Chinese Zhejiang Geely Holding Group een van de grootste aandeelhouders. Ook de fabrikant van elektrische auto's Lucid Group, waar Public Investment Fund een meerderheid in handen heeft, is grootaandeelhouder.
Meer uit Financieel
DETROIT (ANP/RTR) - Het Amerikaanse autoconcern Ford Motor trekt zich grotendeels terug uit de productie van grote elektrische voertuigen. Het bedrijf moet een afschrijving doen van 19,5 miljard dollar (16,7 miljard euro) om de activiteiten te beëindigen, verspreid over meerdere jaren. Ford zet nu sterk in op benzine- en hybrideauto's en verwacht op termijn duizenden mensen aan te nemen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten leverden maandag hun openingswinsten al snel weer in en sloten lager. Technologieaandelen stonden, net als vorige week, onder druk door zorgen over hoge waarderingen in de AI-sector die opnieuw de kop opstaken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam krijgt naar verwachting woensdag het laatste woord over het ingrijpen bij FNV. De vakbond kreeg eerder tot 17 december de tijd om met een definitief hervormingsplan te komen na de ontstane bestuurscrisis. Ook na een vergadering van het Ledenparlement van FNV over de kwestie maandagavond lijkt er nog geen oplossing.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, heeft een jarenlange samenwerking met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock beëindigd. De vermogensbeheerder zou zich niet genoeg inspannen op het gebied van onder meer klimaat en duurzaamheid.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.
13 uur geleden