Aston Martin praat met bankiers over verlagen schuldenberg
LONDEN (ANP) - De verliesgevende Britse sportwagenfabrikant Aston Martin voert gesprekken met bankiers om zijn schuldenberg van zo'n 1,3 miljard euro terug te dringen, heeft voorzitter Lawrence Stroll gezegd.
De fabrikant van luxe auto's heeft al een aantal keren geld opgehaald, onder andere bij nieuwe grote aandeelhouders. Aston Martin praat nu met banken over een obligatielening van ongeveer 1 miljard euro die in november volgend jaar vervalt. De rente op die lening zadelt het bedrijf op met betalingen van omgerekend 111 miljoen euro per jaar.
"We onderzoeken momenteel samen met onze bankiers wat de meest geschikte manier is om hiermee om te gaan", zei Stroll in een interview met Bloomberg Television. Stroll, een Canadese miljardair, redde in 2020 Aston Martin dat vooral bekendstaat om zijn sportauto's uit de James Bond-filmreeks.
Batterijen
Het bedrijf heeft het altijd moeilijk gehad met de financiën en haalde in 2022 het Saudische Public Investment Fund (PIF) binnen als financier. Dat maakte deel uit van Stroll's inspanningen om een ommekeer te bewerkstelligen en over te schakelen op sportauto's die op batterijen rijden. Marktkenners gaven in het verleden aan dat het gebrek aan schaalgrootte en het precaire kassaldo Aston Martin kwetsbaar maakten.
Vorig jaar werd de Chinese Zhejiang Geely Holding Group een van de grootste aandeelhouders. Ook de fabrikant van elektrische auto's Lucid Group, waar Public Investment Fund een meerderheid in handen heeft, is grootaandeelhouder.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.
6 minuten geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in een zaak over een beademingsapparaat. Dat bevestigde een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. Een nabestaande beschuldigde Philips ervan dat haar moeder vijf jaar geleden brandwonden had opgelopen doordat het apparaat vlam vatte. Philips ontkent alle aansprakelijkheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een wasmachine of televisie koopt, moet opletten dat hij niet onnodig een verzekering afsluit. Daarvoor waarschuwt de Consumentenbond, die opmerkt dat winkels steeds vaker verzekeringen verkopen bij apparaten. Volgens de belangenorganisatie zijn die polissen "vaak overbodig en misleidend". Mensen betalen dan honderden euro's voor dekking die zij al hebben via hun inboedelverzekering of wettelijke garantie.
2 uur geleden