Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Martin ontkent illegaal bezit van autogegevens Red Bull

Aston Martin ontkent illegaal bezit van autogegevens Red Bull

BARCELONA (ANP) - Formule 1-team Aston Martin wijst de beschuldigingen van de hand dat het illegaal data van Red Bull heeft gebruikt voor het ontwikkelen van hun auto. "Ik weet niet precies wat de beschuldigingen zijn, maar ze zijn hoe dan ook vals", zei technisch directeur Andrew Green zaterdag in Barcelona.

Red Bull zag vrijdag bij de Grote Prijs van Spanje een aangepaste Aston Martin die wel heel erg veel gelijkenissen vertoonde met de auto van het team van wereldkampioen Verstappen. Ook de internationale autosportbond FIA vond de kopie verdacht en stelde een onderzoek in. Daar kwamen geen misstanden uit.

"De FIA is bij ons gekomen, heeft de auto onderzocht en van ons alle gegevens gekregen. De conclusie was dat onze auto compleet onafhankelijk is ontwikkeld. We hebben van geen enkel team wat voor data dan ook gekregen", zei Green.

Intern onderzoek

Red Bull was ondanks die vrijspraak niet overtuigd. Teambaas Christian Horner wees erop dat in de afgelopen winter enkele ingenieurs zijn overgestapt van Red Bull naar Aston Martin. "Je hebt niet in de hand wat zij in hun hoofd meenemen, maar het zou heel zorgelijk zijn als onze intellectuele eigendomsrechten op de een of andere manier in andere handen zijn overgegaan. Dat zou strafbaar zijn."

Technisch directeur Pierre Waché bevestigde dat het team momenteel intern onderzoek doet. "We willen er zeker van zijn dat er geen gegevens die tot ons intellectuele eigendom behoren zijn gelekt. Dat is ons grootste bezit en moet veilig zijn. Als wij een lek ontdekken, zullen we de FIA zeker vragen actie te ondernemen", aldus Waché.

Wat Aston Martin betreft is de zaak afgedaan. "De FIA heeft duidelijk gemaakt dat wij niets verkeerd hebben gedaan, dus is het vrij teleurstellend dat Red Bull alsnog beweringen doet die niet kloppen", zei Green. "Wij hebben onze auto midden vorig jaar al bedacht en de ontwikkeling was grotendeels afgerond voordat er werknemers van Red Bull bij ons kwamen. Mocht de FIA aanleiding zien toch nader onderzoek te doen, dan zijn ze meer dan welkom. Wij hebben niets te verbergen.’’

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

18 minuten geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

2 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

3 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

3 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

6 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

20 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden