Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Martin ontkent illegaal bezit van autogegevens Red Bull

Aston Martin ontkent illegaal bezit van autogegevens Red Bull

BARCELONA (ANP) - Formule 1-team Aston Martin wijst de beschuldigingen van de hand dat het illegaal data van Red Bull heeft gebruikt voor het ontwikkelen van hun auto. "Ik weet niet precies wat de beschuldigingen zijn, maar ze zijn hoe dan ook vals", zei technisch directeur Andrew Green zaterdag in Barcelona.

Red Bull zag vrijdag bij de Grote Prijs van Spanje een aangepaste Aston Martin die wel heel erg veel gelijkenissen vertoonde met de auto van het team van wereldkampioen Verstappen. Ook de internationale autosportbond FIA vond de kopie verdacht en stelde een onderzoek in. Daar kwamen geen misstanden uit.

"De FIA is bij ons gekomen, heeft de auto onderzocht en van ons alle gegevens gekregen. De conclusie was dat onze auto compleet onafhankelijk is ontwikkeld. We hebben van geen enkel team wat voor data dan ook gekregen", zei Green.

Intern onderzoek

Red Bull was ondanks die vrijspraak niet overtuigd. Teambaas Christian Horner wees erop dat in de afgelopen winter enkele ingenieurs zijn overgestapt van Red Bull naar Aston Martin. "Je hebt niet in de hand wat zij in hun hoofd meenemen, maar het zou heel zorgelijk zijn als onze intellectuele eigendomsrechten op de een of andere manier in andere handen zijn overgegaan. Dat zou strafbaar zijn."

Technisch directeur Pierre Waché bevestigde dat het team momenteel intern onderzoek doet. "We willen er zeker van zijn dat er geen gegevens die tot ons intellectuele eigendom behoren zijn gelekt. Dat is ons grootste bezit en moet veilig zijn. Als wij een lek ontdekken, zullen we de FIA zeker vragen actie te ondernemen", aldus Waché.

Wat Aston Martin betreft is de zaak afgedaan. "De FIA heeft duidelijk gemaakt dat wij niets verkeerd hebben gedaan, dus is het vrij teleurstellend dat Red Bull alsnog beweringen doet die niet kloppen", zei Green. "Wij hebben onze auto midden vorig jaar al bedacht en de ontwikkeling was grotendeels afgerond voordat er werknemers van Red Bull bij ons kwamen. Mocht de FIA aanleiding zien toch nader onderzoek te doen, dan zijn ze meer dan welkom. Wij hebben niets te verbergen.’’

Meer uit Sport

Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

9 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

9 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

10 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

10 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

10 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

11 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

11 uur geleden