Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Martin maakt koerssprong op beurs na Chinese investering

Aston Martin maakt koerssprong op beurs na Chinese investering

LONDEN (ANP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin is donderdag flink meer waard geworden op de Londense aandelenbeurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Chinese autoconcern Geely zijn belang in het Britse bedrijf wil verdubbelen en het aandeel beleefde een koerssprong van 12,5 procent. De stemming op de Europese beurzen was sowieso goed op Hemelvaartsdag. De hoop op een spoedig akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid zorgde daarbij voor optimisme.

Aston Martin, onder meer bekend omdat de fictieve Britse spion James Bond in veel films in auto's van het merk reed, meldde dat Geely omgerekend zo'n 270 miljoen euro uittrekt om zijn belang uit te breiden tot 17 procent. De deal, voor Aston Martin interessant in verband met het oog op verkopen in de omvangrijke Chinese markt, maakt van Geely de op twee na grootste investeerder in het Britse merk. Nummer één op die lijst is nog altijd de Canadese zakenman Lawrence Stroll en nummer twee is Saudi-Arabië. Dat land stak vorig jaar veel geld in Aston Martin via zijn staatsinvesteringsfonds.

Ook chipbedrijven als ASML, Besi en ASMI waren in trek op de beurs. Zij wonnen tot meer dan 5 procent in de lijst met Amsterdamse hoofdfondsen. Dat gebeurde nadat bekend was geworden dat het Amerikaanse chipbedrijf Micron Technology met steun van de Japanse overheid de komende jaren miljarden gaat investeren in de ontwikkeling van nieuwe chips in Japan. Geholpen door de koerswinsten van de chipbedrijven steeg de AEX-index met 0,9 procent tot 765,28 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 938,24 punten en de beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 1,3 procent.

Deutsche Bank

In Frankfurt klom Deutsche Bank bijna 1 procent. De grootste bank van Duitsland betaalt 75 miljoen dollar om een rechtszaak te schikken waarin slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein de bank beschuldigden van het faciliteren van zijn misbruikpraktijken. In Londen zakte het Britse modemerk Burberry dik 5 procent na tegenvallende resultaten. BT ging met ongeveer hetzelfde percentage onderuit. Het Britse telecomconcern wil zijn personeelsbestand in de komende zeven jaar met ruim 40 procent verminderen om kosten te besparen. Bij het bedrijf werken momenteel zo'n 130.000 mensen.

De euro was 1,0774 dollar waard, tegen 1,0828 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent in prijs tot 71,94 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 75,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

1 uur geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

1 uur geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

4 uur geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

4 uur geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

5 uur geleden
Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

5 uur geleden
Trump verlaagt tarieven koffie, groenten, fruit en rundvlees

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.

12 uur geleden