Aston Martin maakt koerssprong op beurs na Chinese investering
LONDEN (ANP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin is donderdag flink meer waard geworden op de Londense aandelenbeurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Chinese autoconcern Geely zijn belang in het Britse bedrijf wil verdubbelen en het aandeel beleefde een koerssprong van 12,5 procent. De stemming op de Europese beurzen was sowieso goed op Hemelvaartsdag. De hoop op een spoedig akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid zorgde daarbij voor optimisme.
Aston Martin, onder meer bekend omdat de fictieve Britse spion James Bond in veel films in auto's van het merk reed, meldde dat Geely omgerekend zo'n 270 miljoen euro uittrekt om zijn belang uit te breiden tot 17 procent. De deal, voor Aston Martin interessant in verband met het oog op verkopen in de omvangrijke Chinese markt, maakt van Geely de op twee na grootste investeerder in het Britse merk. Nummer één op die lijst is nog altijd de Canadese zakenman Lawrence Stroll en nummer twee is Saudi-Arabië. Dat land stak vorig jaar veel geld in Aston Martin via zijn staatsinvesteringsfonds.
Ook chipbedrijven als ASML, Besi en ASMI waren in trek op de beurs. Zij wonnen tot meer dan 5 procent in de lijst met Amsterdamse hoofdfondsen. Dat gebeurde nadat bekend was geworden dat het Amerikaanse chipbedrijf Micron Technology met steun van de Japanse overheid de komende jaren miljarden gaat investeren in de ontwikkeling van nieuwe chips in Japan. Geholpen door de koerswinsten van de chipbedrijven steeg de AEX-index met 0,9 procent tot 765,28 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 938,24 punten en de beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt wonnen tot 1,3 procent.
Deutsche Bank
In Frankfurt klom Deutsche Bank bijna 1 procent. De grootste bank van Duitsland betaalt 75 miljoen dollar om een rechtszaak te schikken waarin slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein de bank beschuldigden van het faciliteren van zijn misbruikpraktijken. In Londen zakte het Britse modemerk Burberry dik 5 procent na tegenvallende resultaten. BT ging met ongeveer hetzelfde percentage onderuit. Het Britse telecomconcern wil zijn personeelsbestand in de komende zeven jaar met ruim 40 procent verminderen om kosten te besparen. Bij het bedrijf werken momenteel zo'n 130.000 mensen.
De euro was 1,0774 dollar waard, tegen 1,0828 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent in prijs tot 71,94 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent minder op 75,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
5 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
9 uur geleden