Aston Martin krijgt gelijk, uitslag GP van Oostenrijk aangepast
SPIELBERG (ANP) - Het protest van Formule 1-renstal Aston Martin tegen de uitslag van de Grote Prijs van Oostenrijk is gehonoreerd. De stewards gaven het Britse team gelijk in hun claim dat diverse coureurs niet bestraft waren voor herhaaldelijk buiten de lijnen rijden van het circuit in Spielberg.
De voornaamste slachtoffers van de protestactie waren Carlos Sainz (Ferrari), Lewis Hamilton (Mercedes) en Pierre Gasly (Alpine Renault). Sainz zakte in de definitieve uitslag van plaats 4 naar 6, Hamilton ging van 7 naar 8 en Gasly werd teruggezet van 9 naar 10. Aston Martin-coureurs Fernando Alonso en Lance Stroll stegen allebei een plekje naar respectievelijk plaats 5 en 9.
Aan de uitslag van regerend wereldkampioen Max Verstappen, die in Oostenrijk zijn zevende zege van het seizoen boekte, veranderde niets. Nyck de Vries werd in de definitieve uitslag wel twee plaatsen teruggezet. De coureur van AlphaTauri ging van plaats 15 naar 17.
Het regende in de race tijdstraffen voor coureurs die keer op keer de zogeheten 'tracklimits' overschreden, oftewel met de vier wielen van hun auto buiten de baanlijnen kwamen. Onder anderen Hamilton, Sainz, Yuki Tsunoda, Kevin Magnussen en Alexander Albon incasseerden 5 seconden tijdstraf.
Meer uit Sport
BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
12 minuten geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
21 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
21 uur geleden