Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Martin krijgt gelijk, uitslag GP van Oostenrijk aangepast

Aston Martin krijgt gelijk, uitslag GP van Oostenrijk aangepast

SPIELBERG (ANP) - Het protest van Formule 1-renstal Aston Martin tegen de uitslag van de Grote Prijs van Oostenrijk is gehonoreerd. De stewards gaven het Britse team gelijk in hun claim dat diverse coureurs niet bestraft waren voor herhaaldelijk buiten de lijnen rijden van het circuit in Spielberg.

De voornaamste slachtoffers van de protestactie waren Carlos Sainz (Ferrari), Lewis Hamilton (Mercedes) en Pierre Gasly (Alpine Renault). Sainz zakte in de definitieve uitslag van plaats 4 naar 6, Hamilton ging van 7 naar 8 en Gasly werd teruggezet van 9 naar 10. Aston Martin-coureurs Fernando Alonso en Lance Stroll stegen allebei een plekje naar respectievelijk plaats 5 en 9.

Aan de uitslag van regerend wereldkampioen Max Verstappen, die in Oostenrijk zijn zevende zege van het seizoen boekte, veranderde niets. Nyck de Vries werd in de definitieve uitslag wel twee plaatsen teruggezet. De coureur van AlphaTauri ging van plaats 15 naar 17.

Het regende in de race tijdstraffen voor coureurs die keer op keer de zogeheten 'tracklimits' overschreden, oftewel met de vier wielen van hun auto buiten de baanlijnen kwamen. Onder anderen Hamilton, Sainz, Yuki Tsunoda, Kevin Magnussen en Alexander Albon incasseerden 5 seconden tijdstraf.

Meer uit Sport

Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

1 uur geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

15 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

20 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden