Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aston Martin krijgt gelijk, uitslag GP van Oostenrijk aangepast

Aston Martin krijgt gelijk, uitslag GP van Oostenrijk aangepast

SPIELBERG (ANP) - Het protest van Formule 1-renstal Aston Martin tegen de uitslag van de Grote Prijs van Oostenrijk is gehonoreerd. De stewards gaven het Britse team gelijk in hun claim dat diverse coureurs niet bestraft waren voor herhaaldelijk buiten de lijnen rijden van het circuit in Spielberg.

De voornaamste slachtoffers van de protestactie waren Carlos Sainz (Ferrari), Lewis Hamilton (Mercedes) en Pierre Gasly (Alpine Renault). Sainz zakte in de definitieve uitslag van plaats 4 naar 6, Hamilton ging van 7 naar 8 en Gasly werd teruggezet van 9 naar 10. Aston Martin-coureurs Fernando Alonso en Lance Stroll stegen allebei een plekje naar respectievelijk plaats 5 en 9.

Aan de uitslag van regerend wereldkampioen Max Verstappen, die in Oostenrijk zijn zevende zege van het seizoen boekte, veranderde niets. Nyck de Vries werd in de definitieve uitslag wel twee plaatsen teruggezet. De coureur van AlphaTauri ging van plaats 15 naar 17.

Het regende in de race tijdstraffen voor coureurs die keer op keer de zogeheten 'tracklimits' overschreden, oftewel met de vier wielen van hun auto buiten de baanlijnen kwamen. Onder anderen Hamilton, Sainz, Yuki Tsunoda, Kevin Magnussen en Alexander Albon incasseerden 5 seconden tijdstraf.

Meer uit Sport

Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

3 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

3 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

6 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

6 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

8 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

8 uur geleden