Aston Martin kondigt nu al presentatie nieuwe Formule 1-auto aan
SILVERSTONE (ANP) - Aston Martin is het eerste Formule 1-team dat al een datum heeft geprikt voor de onthulling van de auto voor 2023. De Britse renstal haalt maandag 13 februari het doek van de AMR23, waarin de Canadees Lance Stroll en nieuwkomer Fernando Alonso de grands prix gaan rijden.
Het evenement vindt plaats op circuit Silverstone, waar eigenaar Lawrence Stroll een nieuw hoofdkwartier laat bouwen ter waarde van 200 miljoen Engelse pond (een kleine 230 miljoen euro). Het is zijn ambitie om van Aston Martin een team te maken dat meedoet om de overwinningen en de wereldtitel.
Afgelopen seizoenen is dat niet gelukt. Aston Martin is de voorgaande twee jaar als zevende geëindigd in het kampioenschap van de constructeurs. Viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel werd dit seizoen, in zijn laatste als Formule 1-coureur, twaalfde in het individuele kampioenschap.
De renstal verwacht veel van de nieuwe technisch directeur Dan Fallows. Hij is een vooraanstaande ingenieur die is overgekomen van Red Bull. Fallows werkte bij het team van wereldkampioen Max Verstappen als hoofd aerodynamica.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
8 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
8 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
11 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
14 uur geleden