Aston Martin kondigt nu al presentatie nieuwe Formule 1-auto aan
SILVERSTONE (ANP) - Aston Martin is het eerste Formule 1-team dat al een datum heeft geprikt voor de onthulling van de auto voor 2023. De Britse renstal haalt maandag 13 februari het doek van de AMR23, waarin de Canadees Lance Stroll en nieuwkomer Fernando Alonso de grands prix gaan rijden.
Het evenement vindt plaats op circuit Silverstone, waar eigenaar Lawrence Stroll een nieuw hoofdkwartier laat bouwen ter waarde van 200 miljoen Engelse pond (een kleine 230 miljoen euro). Het is zijn ambitie om van Aston Martin een team te maken dat meedoet om de overwinningen en de wereldtitel.
Afgelopen seizoenen is dat niet gelukt. Aston Martin is de voorgaande twee jaar als zevende geƫindigd in het kampioenschap van de constructeurs. Viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel werd dit seizoen, in zijn laatste als Formule 1-coureur, twaalfde in het individuele kampioenschap.
De renstal verwacht veel van de nieuwe technisch directeur Dan Fallows. Hij is een vooraanstaande ingenieur die is overgekomen van Red Bull. Fallows werkte bij het team van wereldkampioen Max Verstappen als hoofd aerodynamica.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
8 uur geleden