Aston Martin daagt met nieuwe Formule 1-auto Red Bull uit
SILVERSTONE (ANP) - Aston Martin heeft het bij de presentatie van de Formule 1-auto voor het komende seizoen gewaagd Red Bull uit te dagen. "We gaan ervan uit dat Red Bull te verslaan is en dat is ook waar we naar streven", zei technisch directeur Dan Fallows.
Red Bull was vorig jaar oppermachtig. Max Verstappen won negentien van de 22 races en veroverde met zelden vertoonde dominantie zijn derde wereldtitel. De Mexicaan Sergio Pérez won ook nog twee grands prix. Aston Martin boekte in totaal vijf derde en drie tweede plaatsen, allemaal behaald door Fernando Alonso. Het team nam de vijfde plaats in bij de constructeurs.
"Vanuit technisch oogpunt moeten we een auto bouwen die op elk circuit competitief kan zijn. We zijn tevreden over de stappen die we deze winter hebben gemaakt en ik denk dat we een betere auto hebben dan vorig jaar. Er is sprake van sterke evolutie en dat is wat we willen", aldus Fallows over de groene auto, waarin de Spanjaard Alonso en de Canadees Lance Stroll komend seizoen opnieuw de wedstrijdrijders zijn.
Het seizoen begint op 2 maart met de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
32 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
6 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
10 uur geleden