Astana met Nederlander Bol naar Tour de France
BILBAO (ANP) - Cees Bol doet voor de vierde keer mee aan de Tour de France. De 27-jarige Nederlander maakt deel uit van de selectie van Astana. Bol deed in 2019 voor het eerst de Tour en deed ook in 2020 en 2021 mee. Vorig jaar ontbrak hij vanwege een positieve coronatest in de Ronde van Zwitserland, die kort voor de Tour werd verreden.
Mark Cavendish, die ook voor Astana fietst, doet voor de laatste keer mee aan de Tour de France. De 38-jarige Brit maakte een maand geleden bekend na dit jaar te stoppen met wielrennen. Cavendish hoopt komende maand zijn 35e etappezege in de Tour te behalen. De renner deelt nu nog het record met de Belg Eddy Merckx, die ook op 34 ritzeges staat.
De Kazach Alexei Loetsenko is de kopman van Astana. Twee jaar geleden eindigde hij als zevende in de Tour, vorig jaar als achtste.
De overige vijf renners van Astana voor de Tour zijn de Kazach Jevgeni Fedorov, de Italiaan Gianni Moscon, de Spanjaarden David De La Cruz en Luis Leon Sanchez en de Colombiaan Harold Tejada.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
20 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
2 uur geleden