Astana met Nederlander Bol naar Tour de France
BILBAO (ANP) - Cees Bol doet voor de vierde keer mee aan de Tour de France. De 27-jarige Nederlander maakt deel uit van de selectie van Astana. Bol deed in 2019 voor het eerst de Tour en deed ook in 2020 en 2021 mee. Vorig jaar ontbrak hij vanwege een positieve coronatest in de Ronde van Zwitserland, die kort voor de Tour werd verreden.
Mark Cavendish, die ook voor Astana fietst, doet voor de laatste keer mee aan de Tour de France. De 38-jarige Brit maakte een maand geleden bekend na dit jaar te stoppen met wielrennen. Cavendish hoopt komende maand zijn 35e etappezege in de Tour te behalen. De renner deelt nu nog het record met de Belg Eddy Merckx, die ook op 34 ritzeges staat.
De Kazach Alexei Loetsenko is de kopman van Astana. Twee jaar geleden eindigde hij als zevende in de Tour, vorig jaar als achtste.
De overige vijf renners van Astana voor de Tour zijn de Kazach Jevgeni Fedorov, de Italiaan Gianni Moscon, de Spanjaarden David De La Cruz en Luis Leon Sanchez en de Colombiaan Harold Tejada.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
5 uur geleden