Astana met Nederlander Bol naar Tour de France
BILBAO (ANP) - Cees Bol doet voor de vierde keer mee aan de Tour de France. De 27-jarige Nederlander maakt deel uit van de selectie van Astana. Bol deed in 2019 voor het eerst de Tour en deed ook in 2020 en 2021 mee. Vorig jaar ontbrak hij vanwege een positieve coronatest in de Ronde van Zwitserland, die kort voor de Tour werd verreden.
Mark Cavendish, die ook voor Astana fietst, doet voor de laatste keer mee aan de Tour de France. De 38-jarige Brit maakte een maand geleden bekend na dit jaar te stoppen met wielrennen. Cavendish hoopt komende maand zijn 35e etappezege in de Tour te behalen. De renner deelt nu nog het record met de Belg Eddy Merckx, die ook op 34 ritzeges staat.
De Kazach Alexei Loetsenko is de kopman van Astana. Twee jaar geleden eindigde hij als zevende in de Tour, vorig jaar als achtste.
De overige vijf renners van Astana voor de Tour zijn de Kazach Jevgeni Fedorov, de Italiaan Gianni Moscon, de Spanjaarden David De La Cruz en Luis Leon Sanchez en de Colombiaan Harold Tejada.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
5 minuten geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
14 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
19 uur geleden