Assistent-trainer Pot voorlopig uit roulatie bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Cor Pot is bij Feyenoord voorlopig uit de roulatie. De 69-jarige collega van hoofdcoach Dick Advocaat is geveld door een dubbele longembolie. "Het wordt een maand uitzieken en daarna rustig optrainen", liet hij weten op de website van de Rotterdamse club.
Pot voelde zich de laatste weken al niet zo lekker. "Hij was kortademig en kapot na twee trappen lopen", aldus Feyenoord. "Toen daar tijdens een autorit pijn op de borst bij kwam, zette hij zijn wagen langs de kant van de weg en belde hij clubarts Casper van Eijck en zijn huisarts. Die vertelden hem dat hij een bezoekje moest brengen aan de spoedeisende hulp."
Na een aantal medische tests mocht Pot weer naar huis. "De volgende dag volgden nog meer tests en bleek dat ik een dubbele longembolie had", lichtte hij toe. "Daar ben ik wel heel erg van geschrokken. Casper zegt zelfs dat ik erg veel geluk heb gehad. Door trombose in mijn been is een bloedpropje naar mijn longen gegaan en dat heeft zich daar aan beide kanten vermenigvuldigd. Door daadkrachtig handelen van onder anderen Casper is erger voorkomen."
Thuis herstellen
Pot, een trouwe assistent van Advocaat, moet nu thuis verder herstellen. "Ik mag niet wandelen, niet lopen, niet fietsen, niet autorijden. Ik zit nu dus echt in lockdown. Gelukkig heb ik geen pijn meer, mede dankzij pijnstillers. Nu is het uitzieken. De longarts checkt me over twee weken weer en verwacht dat ik na een maand weer kan gaan optrainen."
Pot hoopt in maart weer bij Feyenoord aan de slag te gaan. "Dat doe ik alleen als het verantwoord is. Met Dick zal ik, zoals gewoonlijk, dagelijks contact hebben. De sfeer op de club zal ik wel even moeten missen, maar ik blijf vanuit huis betrokken."
Pot is na Zeljko Petrovic, die vorige week bij Willem II als hoofdcoach werd aangesteld, de tweede assistent-trainer die bij Feyenoord wegvalt. Advocaat kan in zijn staf nog wel rekenen op oud-speler John de Wolf en Koen Stam, de opvolger van Petrovic.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
2 uur geleden