Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Assistent-trainer Pot voorlopig uit roulatie bij Feyenoord

Assistent-trainer Pot voorlopig uit roulatie bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Cor Pot is bij Feyenoord voorlopig uit de roulatie. De 69-jarige collega van hoofdcoach Dick Advocaat is geveld door een dubbele longembolie. "Het wordt een maand uitzieken en daarna rustig optrainen", liet hij weten op de website van de Rotterdamse club.

Pot voelde zich de laatste weken al niet zo lekker. "Hij was kortademig en kapot na twee trappen lopen", aldus Feyenoord. "Toen daar tijdens een autorit pijn op de borst bij kwam, zette hij zijn wagen langs de kant van de weg en belde hij clubarts Casper van Eijck en zijn huisarts. Die vertelden hem dat hij een bezoekje moest brengen aan de spoedeisende hulp."

Na een aantal medische tests mocht Pot weer naar huis. "De volgende dag volgden nog meer tests en bleek dat ik een dubbele longembolie had", lichtte hij toe. "Daar ben ik wel heel erg van geschrokken. Casper zegt zelfs dat ik erg veel geluk heb gehad. Door trombose in mijn been is een bloedpropje naar mijn longen gegaan en dat heeft zich daar aan beide kanten vermenigvuldigd. Door daadkrachtig handelen van onder anderen Casper is erger voorkomen."

Thuis herstellen

Pot, een trouwe assistent van Advocaat, moet nu thuis verder herstellen. "Ik mag niet wandelen, niet lopen, niet fietsen, niet autorijden. Ik zit nu dus echt in lockdown. Gelukkig heb ik geen pijn meer, mede dankzij pijnstillers. Nu is het uitzieken. De longarts checkt me over twee weken weer en verwacht dat ik na een maand weer kan gaan optrainen."

Pot hoopt in maart weer bij Feyenoord aan de slag te gaan. "Dat doe ik alleen als het verantwoord is. Met Dick zal ik, zoals gewoonlijk, dagelijks contact hebben. De sfeer op de club zal ik wel even moeten missen, maar ik blijf vanuit huis betrokken."

Pot is na Zeljko Petrovic, die vorige week bij Willem II als hoofdcoach werd aangesteld, de tweede assistent-trainer die bij Feyenoord wegvalt. Advocaat kan in zijn staf nog wel rekenen op oud-speler John de Wolf en Koen Stam, de opvolger van Petrovic.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

5 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

5 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

7 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

7 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

7 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

7 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

7 uur geleden