Assistent president Jemen: interventie Saudi-Arabië mislukt
ADEN (ANP/BLOOMBERG) - Een assistent van de president van Jemen noemt de militaire interventie van de coalitie onder leiding van Saudi-Arabië mislukt. De coalitietroepen zijn sinds 2015 in Jemen aanwezig, maar een einde van het conflict tussen de regering en de Houthi-rebellen is nog niet in zicht. De coalitie steunt de regering.
Ahmed Bin Daghr is de eerste hooggeplaatste functionaris die openlijk zegt dat de interventie mislukt is. "Het heeft geen van zijn doelen bereikt. De oorlog heeft de staat Jemen verwoest. Militair ingrijpen is geen oplossing meer."
Het conflict met de door Iran gesteunde Houthi's duurt nog steeds voort. Het noorden van het land, waaronder hoofdstad Sanaa, is in handen van de Houthi's. Sinds april heeft een andere rebellengroepering zich ook tegen de regering gekeerd. Zij hebben de onafhankelijkheid uitgeroepen in het zuiden van het land. Eerder vochten deze militanten nog samen met het regeringsleger en de coalitie tegen de Houthi's.
Jemen is volgens de Verenigde Naties het toneel van de grootste humanitaire ramp ter wereld geworden. Veel inwoners van het land leven in vluchtelingenkampen, sinds ze zijn gevlucht voor het geweld. Door de oorlog kunnen er weinig hulpgoederen worden geleverd voor de vluchtelingen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Verenigde Staten hebben in het weekend in allerijl twaalf bommenwerpers van de Britse luchtmachtbasis Fairford gehaald na nieuwe dreigementen over een door Iran gesteund complot tegen de basis. Dat meldt de New York Times op basis van twee ingewijden.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Milorad Dodik, oud-president van de Servische deelrepubliek van Bosnië en Herzegovina, heeft de overwinning voor zijn partij opgeëist na de algemene verkiezingen. Dat deed hij nadat de kiesautoriteiten zondag de eerste voorlopige resultaten bekendgemaakt hadden. Die zouden wijzen op een voorsprong voor de kandidaat van de Alliantie van Onafhankelijke Sociaal-Democraten (SNSD), Savo Minic.
5 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
12 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
13 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
14 uur geleden