Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Assistent president Jemen: interventie Saudi-Arabië mislukt

Assistent president Jemen: interventie Saudi-Arabië mislukt

ADEN (ANP/BLOOMBERG) - Een assistent van de president van Jemen noemt de militaire interventie van de coalitie onder leiding van Saudi-Arabië mislukt. De coalitietroepen zijn sinds 2015 in Jemen aanwezig, maar een einde van het conflict tussen de regering en de Houthi-rebellen is nog niet in zicht. De coalitie steunt de regering.

Ahmed Bin Daghr is de eerste hooggeplaatste functionaris die openlijk zegt dat de interventie mislukt is. "Het heeft geen van zijn doelen bereikt. De oorlog heeft de staat Jemen verwoest. Militair ingrijpen is geen oplossing meer."

Het conflict met de door Iran gesteunde Houthi's duurt nog steeds voort. Het noorden van het land, waaronder hoofdstad Sanaa, is in handen van de Houthi's. Sinds april heeft een andere rebellengroepering zich ook tegen de regering gekeerd. Zij hebben de onafhankelijkheid uitgeroepen in het zuiden van het land. Eerder vochten deze militanten nog samen met het regeringsleger en de coalitie tegen de Houthi's.

Jemen is volgens de Verenigde Naties het toneel van de grootste humanitaire ramp ter wereld geworden. Veel inwoners van het land leven in vluchtelingenkampen, sinds ze zijn gevlucht voor het geweld. Door de oorlog kunnen er weinig hulpgoederen worden geleverd voor de vluchtelingen.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

3 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

7 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

8 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

8 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

9 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

10 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

10 uur geleden