Assistent Mülders vervangt voorlopig Annan als coach hockeysters
UTRECHT (ANP) - De Duitse coach Jamilon Mülders vervangt tot de herstart van de competitie in de Hoofdklasse in maart Alyson Annan als bondscoach van het Nederlands elftal van de hockeysters. De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) heeft de 45-jarige coach aangesteld, nadat afgelopen week de samenwerking met Annan per direct tot een einde was gekomen.
De 45-jarige Mülders, die 42 interlands voor Duitsland speelde en sinds september 2021 als assistent-bondscoach betrokken is bij het elftal, neemt voorlopig haar werkzaamheden over. Mülders is voormalig bondscoach van de vrouwenteams van zowel Duitsland als China,
"Mülders kent onze dames en heeft internationaal veel ervaring. We zijn blij dat hij de komende periode bereid is het coachen over te nemen", zegt Jeroen Bijl, technisch directeur van de KNHB. "De dames en staf kunnen zich met hem voorbereiden op de FIH Pro League wedstrijden tegen Spanje en India. Ondertussen beraadt de KNHB zich over een oplossing voor de langere termijn."
Mülders zegde de KNHB toe het team voorlopig te coachen. "Met veel plezier ben ik afgelopen september begonnen als Alysons assistent bij Oranje", zei hij. "Ik ben haar erg dankbaar voor het vertrouwen. Vorige week vroeg de KNHB mij of ik de groep de komende vijf weken wilde coachen om hen zo te helpen in deze lastige tijd. Het was geen gemakkelijke beslissing, want ik vond het samenwerken met Alyson heel prettig. Maar ik wil het team helpen en heb daarom gehoor gegeven aan het verzoek van de KNHB."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.
16 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.
17 uur geleden