Assistent Dingsdag tot winterstop interim-coach FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Assistent Michael Dingsdag neemt tot de winterstop bij FC Volendam de taken van trainer Matthias Kohler over. De Duitse coach verklaarde afgelopen vrijdag samen met de complete technische staf op te stappen uit onvrede over het besluit van de raad van commissarissen om het bestuur van voorzitter Jan Smit te ontslaan.
"Als de club en de spelers een beroep op mij doen, ben ik vanzelfsprekend bereid de club te ondersteunen", verklaarde Dingsdag op de website van Volendam. De interim-coach wordt de komende weken geassisteerd door Regillio Simons en Frank van der Geest.
FC Volendam heeft nog twee wedstrijden op het programma staan voor de winterstop. De ploeg speelt donderdag een uitwedstrijd bij Feyenoord, waarna op 16 december een uitduel met sc Heerenveen volgt.
Eindverantwoordelijke
Het is nog onduidelijk wie de eindverantwoordelijke bij de nummer 17 van de Eredivisie wordt tijdens de tweede helft van het seizoen. Kohler zat afgelopen zaterdag tijdens het duel met PEC Zwolle (5-0-nederlaag) voor het laatst op de bank, al leek hij toen nog een slag om de arm te houden. "Als mensen het statement goed hebben gelezen, dan staat daarin dat we gaan opstappen. Niet dat we dat al hebben gedaan", zei de coach voor aanvang van het duel bij ESPN. "Wij gaan onze plichten goed nakomen en we gaan het goed overdragen."
De raad van commissarissen ontsloeg vorige week Smit en de overige bestuursleden omdat ze volgens de rvc het voortbestaan van Volendam in gevaar zouden brengen. Volgens de rvc heeft de club een negatief eigen vermogen van 3 miljoen euro op een begroting van 11 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
13 minuten geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
7 uur geleden