Asscher wel te porren voor burgemeesterschap
AMSTERDAM (ANP) - PvdA-fractieleider Lodewijk Asscher voelt er wel wat voor om burgemeester van Amsterdam te worden, maar nu nog niet. "Als ik later groot ben, lijkt het me leuk", zegt hij in de voetbalpodcast Kick-Off van De Telegraaf. "Het lijkt me prachtig."
"Toen Cohen naar Den Haag ging en Van der Laan er nog niet was, heb ik een paar maanden opgepast, was ik waarnemend burgemeester van Amsterdam, dus even aan geproefd. Ajax mogen huldigen toen ze de beker wonnen en uitgefloten, zoals het hoort", aldus Asscher.
Asscher was in 2010 vier maanden lang waarnemer. Hij was destijds wethouder en werd door vertrekkend burgemeester Job Cohen naar voren geschoven. Dat leidde bij de toenmalige commissaris van de Koningin, Elisabeth Post, tot wrevel. Zij vond dat de keuze voor een waarnemend burgemeester bij de provincie lag. Doordat Asscher de steun kreeg van bijna de hele Amsterdamse gemeenteraad, ging zij uiteindelijk ook akkoord.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland zal niet tegen een 'waterslot' aanlopen, vergelijkbaar met het 'stikstofslot' waar al wel sprake van is. Dat heeft demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) gezegd in een Kamerdebat. "We hebben de juridische risico's in beeld." Hij verwees daarbij naar een rapport van de landsadvocaat dat niet openbaar is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat Europese regels voor een betere waterkwaliteit simpeler worden. De coalitie van D66, VVD en CDA heeft dit voornemen opgeschreven in haar akkoord, en in een debat over water klaagden ook de Groep Markuszower en de BBB over de regels. Een versimpeling lijkt neer te komen op een versoepeling, al ziet niet elke partij dat zo.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een "fundamentele koerswijziging" is nodig voor steun van GroenLinks-PvdA. Die boodschap bracht partijleider Jesse Klaver over aan coalitiepartijen D66, VVD en CDA op een bijeenkomst in Utrecht. "Verwar onze uitgestoken hand niet met een blanco cheque."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
3 dagen geleden