Asscher wel te porren voor burgemeesterschap
AMSTERDAM (ANP) - PvdA-fractieleider Lodewijk Asscher voelt er wel wat voor om burgemeester van Amsterdam te worden, maar nu nog niet. "Als ik later groot ben, lijkt het me leuk", zegt hij in de voetbalpodcast Kick-Off van De Telegraaf. "Het lijkt me prachtig."
"Toen Cohen naar Den Haag ging en Van der Laan er nog niet was, heb ik een paar maanden opgepast, was ik waarnemend burgemeester van Amsterdam, dus even aan geproefd. Ajax mogen huldigen toen ze de beker wonnen en uitgefloten, zoals het hoort", aldus Asscher.
Asscher was in 2010 vier maanden lang waarnemer. Hij was destijds wethouder en werd door vertrekkend burgemeester Job Cohen naar voren geschoven. Dat leidde bij de toenmalige commissaris van de Koningin, Elisabeth Post, tot wrevel. Zij vond dat de keuze voor een waarnemend burgemeester bij de provincie lag. Doordat Asscher de steun kreeg van bijna de hele Amsterdamse gemeenteraad, ging zij uiteindelijk ook akkoord.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.
20 uur geleden