
Asscher vangt bot met verzoek om vervroegd coronadebat
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer komt deze week niet vervroegd terug van zomerreces voor een debat over het coronabeleid van het kabinet. De coalitiepartijen houden dat tegen, zegt PvdA-leider Lodewijk Asscher in het radioprogramma Nieuws en Co op NPO Radio1.
"De coalitie heeft, nog voordat mijn aanvraag officieel behandeld was, laten weten dat ze dat debat niet willen", aldus Asscher. Hij vindt dat "heel onverstandig" en roept de regeringspartijen op desnoods in commissieverband toch een vergadering te beleggen.
Volgende week staat wel een commissiedebat gepland over de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus. Asscher vindt dat evenwel te lang duren, gezien de toegenomen snelheid waarmee het virus de laatste weken om zich heen grijpt.
De PvdA-leider vindt dat het kabinet te weinig regie neemt, onder meer waar het gaat om het gebruik van mondkapjes. Gemeenten zijn hun eigen beleid gaan bepalen met een "onoverzichtelijke lappendeken aan regels" tot gevolg. De richtlijnen voor vakantiegangers die terugkeren uit risicogebieden vindt hij bovendien veel te vrijblijvend.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt na dit jaar voorlopig met het programma Sterren op het Doek van presentator Özcan Akyol. Het programma kwam eerder in opspraak nadat omroepbaas Jan Slagter eind juli op televisie zei dat hij niet verder wilde met Akyol, vanwege uitspraken die hij deed over Matthijs van Nieuwkerk in het programma Zomergasten.
1 minuut geledenABCOUDE (ANP) - De familie van de 17-jarige Lisa uit Abcoude zegt opgelucht te zijn dat er iemand is opgepakt voor haar dood. Dat meldt de familie via Namens de Familie.
9 minuten geledenDUIVENDRECHT (ANP) - De camerabeelden in het onderzoek naar de dood van de 17-jarige Lisa zijn volgens politiechef Peter Holla uiteindelijk "bepalend geweest voor het verdere verloop van het onderzoek". De politie heeft de afgelopen dagen volgens hem "een hele grote hoeveelheid camerabeelden onderzocht". "Dat is monnikenwerk geweest vanwege de wisselende kwaliteit van het materiaal."
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is na zeven uur nog altijd niet afgelopen. Ingewijden rond het kabinetsoverleg hebben nog niet te horen gekregen dat er overeenstemming is bereikt over nieuwe stappen tegen Israël.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema zegt dat er op korte termijn extra maatregelen worden genomen om seksueel geweld en vrouwenhaat te bestrijden. "Er ligt geen blauwdruk klaar om dit aan te pakken", zei ze in een persconferentie naar aanleiding van de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa. "We kunnen er wel voor zorgen dat we niet wachten op een volgend dodelijk slachtoffer totdat dit de aandacht krijgt die het verdient."
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die verdacht wordt van het doden van de 17-jarige Lisa en een ernstig zedenmisdrijf in het centrum van Amsterdam, wordt ook verdacht van een derde incident. Dat heeft hoofdofficier René de Beukelaer gezegd op een persconferentie. Het ging om een poging tot seksueel geweld op 10 augustus, aldus politiechef Peter Holla.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de derde dag van SAIL in Amsterdam is voorspoedig verlopen. Dat laat een woordvoerder van Port of Amsterdam weten. Op een kleine recreatiejacht na die water maakte, waren er vrijdag volgens haar geen noemenswaardige incidenten tijdens het nautische evenement. "Het jachtje hebben we kunnen helpen", zegt ze. Het ging om een boot in het publiek.
56 minuten geleden