Asscher: bedrijf met coronasteun verantwoordelijk voor werknemer
DEN HAAG (ANP) - Als het aan de PvdA ligt, worden bedrijven die coronasteun van de overheid krijgen ervoor verantwoordelijk dat hun werknemer een baan heeft. Als zij de werknemer zelf niet meer kunnen betalen, moeten ze ervoor zorgen dat die persoon elders aan de slag kan. Zonder zo'n werkgarantie tekent PvdA-leider Lodewijk Asscher niet voor het derde steunpakket.
"Ik vind dat we nu, voor een heel belangrijke keuze staan. De deadline is al 1 oktober. Nog twee weken en dan verloopt het steunpakket en moeten we kiezen voor een nieuw steunpakket", zei Asscher in het marathondebat over de kabinetsplannen voor volgend jaar.
Asscher had al eerder aangegeven het nieuwe pakket niet te steunen zonder meer garanties voor werknemers. Op vragen van CDA-fractievoorzitter Pieter Heerma, legde de sociaaldemocraat uit hoe zo'n 'werkgarantie' er wat hem betreft uitziet. "Ik vind dat bedrijven die we steunen, zouden moeten meewerken - en dat zouden we moeten vastleggen - aan het bieden van een garantie dat, als je je eigen baan niet houdt, dat je dan van werk naar werk gebracht wordt."
Volgens Asscher moet het een samenwerking zijn "tussen de bestaande werkgever, de overheid - waarschijnlijk door het UWV vertegenwoordigd - en een werkgever waar plek is. Dan kun je afspraken maken en dan moet je de kleine werkgevers ontzorgen". Een werkgever die staatssteun krijgt, is volgens de PvdA-leider verantwoordelijk zich over de werknemer te ontfermen.
Debat over derde en laatste steunpakket
De Tweede Kamer debatteert pas volgende week over het derde en laatste steunpakket dat het kabinet heeft gepresenteerd, terwijl het pakket 1 oktober al ingaat. Omdat de coalitie geen meerderheid heeft in de Eerste Kamer, moet het kabinet op zoek naar steun van de oppositie. Minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) sprak eerder zelfs zijn ambitie uit om van alle partijen steun te krijgen voor het pakket, zoals ook het geval was bij de eerdere steunrondes.
Het kabinet heeft tientallen miljarden uitgetrokken om bedrijven te helpen om de coronacrisis te overleven en daarbij zoveel mogelijk mensen in dienst te houden. Asscher bepleit dat het zonde is van al dat geld als er straks alsnog honderdduizenden mensen op straat komen te staan omdat bedrijven het toch niet redden. De werkgarantie moet dat voorkomen en helpt bovendien de tekorten in bepaalde sectoren op te lossen, waar in andere sectoren werkgevers juist het mes zetten in het personeelsbestand.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans beticht de twee PVV-Kamerleden die een Facebook-pagina hebben bijgehouden met AI-plaatjes van 'demonisering' van mensen met een migratieachtergrond en vluchtelingen. "Met als gevolg dat er doodsbedreigingen onder stonden die uw twee volksvertegenwoordigers niet hebben verwijderd", zei de leider van GroenLinks-PvdA tegen Geert Wilders van de PVV tijdens het NOS Slotdebat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders neemt "geen enkele" sanctie tegen de twee PVV-Kamerleden die bewerkte AI-afbeeldingen van Frans Timmermans verspreidden. "Al zou ik ze van de lijst willen halen, dan kan ik dat niet, maar ik wil dat ook niet," zei hij na afloop van het NOS-verkiezingsdebat tegen het ANP.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA stond de afgelopen periode "aan de zijkant", zei Henri Bontenbal (CDA) in het NOS-verkiezingsdebat. Terwijl het huis "in de fik stond", was zijn eigen partij "aan het blussen".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal is "het oude spelletje" dat de VVD speelt over wie met wie moet samenwerken "spuugzat". Dat zei hij toen VVD-leider Dilan Yeşilgöz hem dinsdag tijdens het NOS Slotdebat vroeg te kiezen voor een 'centrumrechts kabinet'. "Ook in deze campagne zie ik de VVD alleen maar weer breekpunten formuleren en coalities formuleren", reageerde Bontenbal.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Hopeloos naïef", noemde CDA-leider Henri Bontenbal de houding van de SP als het gaat om de NAVO-norm. Die norm bepaalt hoeveel geld landen moeten uitgeven aan defensie en stijgt naar 3,5 procent van het bruto binnenlands product. De SP wil hier niet in meegaan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten van D66 belooft er te zijn voor de kiezers die hebben gestemd op Geert Wilders omdat zij hoopten dat de PVV-leider de problemen met migratie zou oplossen. "Ik vind het ook mijn probleem dat er zoveel Nederlanders zijn die het bij de vorige verkiezingen noodzakelijk vonden om op u te stemmen. Want die mensen zijn keihard in de steek gelaten", zei de D66-leider bij het NOS-Slotdebat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) hebben elkaar in het NOS-verkiezingsdebat bekritiseerd over het onteigenen van boerenbedrijven. "Het allereerste dat uit de heer Timmermans' mond komt is onteigenen", stelde Van der Plas. Daarop zei Timmermans: "Merkwaardig, dat mevrouw Van der Plas dan wel wil onteigenen als het om defensie gaat."
10 uur geleden