Assange voert in beroep tegen uitlevering aan VS moordcomplot op
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het juridische team van Julian Assange zet claims over een Amerikaanse poging tot ontvoering en moord van de WikiLeaks-oprichter in bij het beroep tegen de regeringsbeslissing om hem uit te leveren aan de VS. Dat zei Assanges broer Gabriel Shipton, die eraan toevoegde dat het beroep nog meer nieuwe informatie bevat die nog niet eerder bij de rechtbanken is aangevoerd. Assange heeft veertien dagen de tijd om in beroep te gaan.
Shipton verwees naar berichtgeving van Yahoo News uit september 2021 over vermeende plannen binnen de inlichtingendienst CIA om Assange te ontvoeren en misschien zelfs te vermoorden. Assange verschanste zich destijds in de Ecuadoraanse ambassade in Londen. De CIA heeft nooit gereageerd op de berichtgeving.
Eerder vrijdag stemde de Britse regering in met de uitlevering van Assange aan de VS, nu het Britse Hooggerechtshof daar geen bezwaar tegen ziet. De Amerikaanse justitie wil de 50-jarige Assange berechten voor het publiceren van talrijke militaire geheime documenten en spionage, waarvoor hij tot 175 jaar celstraf zou riskeren. Hij zou onder meer de dood van informanten van de Amerikaanse strijdkrachten op zijn geweten kunnen hebben.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
6 minuten geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op een flinke winst in de tussentijdse verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens exitpolls van de Japanse publieke omroep NHK haalt de coalitie 302 tot 366 zetels, bijna twee derde van de 465 te verdelen zetels.
7 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
8 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
8 uur geleden