Assange vanwege gezondheid niet bij hoger beroep over uitlevering
LONDEN (ANP/RTR) - WikiLeaks-oprichter Julian Assange is in Londen vanwege gezondheidsproblemen niet bij zijn hoger beroep over een afgewezen uitleveringsverzoek. Hij zou het proces via een videolink bijwonen, maar heeft laten weten zich daar niet goed genoeg voor te voelen.
Assange zit in een gevangenis in de Britse hoofdstad. Een rechtbank wees begin dit jaar een uitleveringsverzoek van de VS af, omdat de kans groot zou zijn dat Assange vanwege mentale problemen in een Amerikaanse gevangenis zelfmoord pleegt.
De Amerikanen menen dat Assange wel degelijk in staat is om terecht te staan voor zijn daden. Zij proberen de Britse rechter alsnog te overtuigen door het Verenigd Koninkrijk er onder meer van te verzekeren dat Assange bij een Amerikaanse veroordeling zijn celstraf in zijn geboorteland Australië mag uitzitten.
Veroordeling
WikiLeaks maakte in 2010 duizenden geheime documenten van de Amerikaanse regering openbaar. Justitie in de VS probeert Assange al jaren te vervolgen voor onder meer de publicatie van militaire geheime documenten en spionage. De Australiër probeert dat al lange tijd te voorkomen, onder meer met een jarenlang verblijf in de ambassade van Ecuador in Londen.
Assange werd in 2019 na zeven jaar uit de ambassade gehaald. Hij werd vervolgens veroordeeld tot een celstraf voor het schenden van zijn vrijlating op borgtocht. Op het moment dat hij de ambassade in vluchtte, werd hij onderzocht in een Zweeds misbruikonderzoek dat inmiddels is opgeschort. Assange vreesde via Zweden te worden uitgeleverd aan de VS.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
2 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
4 uur geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
5 uur geleden