'Assange stichtte gezin tijdens verblijf in ambassade'
LONDEN (ANP) - In de periode dat WikiLeaks-oprichter Julian Assange ondergedoken zat in de ambassade van Ecuador in Londen, heeft hij in het geheim een gezin gesticht. Dat meldt The Mail on Sunday, de zondagseditie van Daily Mail, die de vermeende moeder heeft gesproken.
De Australische hacker heeft naar verluidt twee zonen van 1 en 2 jaar oud. De moeder is de Zuid-Afrikaanse advocaat Stella Morris. Het stel zou sinds 2017 met elkaar verloofd zijn en is al vijf jaar samen. Tegen de krant zegt zij dat ze de relatie openbaar willen maken, omdat ze vreest dat Assange in de gevangenis gevaar loopt vanwege het coronavirus.
The Mail on Sunday wist van het bestaan van de kinderen af via de rechtbankpapieren in een uitleveringszaak die de Verenigde Staten hebben aangespannen. De krant heeft ook diverse foto's van Assange met de kinderen. WikiLeaks zette na het verschijnen van het artikel in de Britse krant zelf ook een interview met Morris online.
Assange wordt door het Verenigd Koninkrijk vastgehouden op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten die hem vervolgen voor de publicatie van geheim materiaal over de oorlogen in Afghanistan en Irak. Hij mag die uitleveringszaak niet in vrijheid afwachten, omdat hij al eerder de benen nam terwijl hij voorwaardelijk vrij was.
Assange dook in 2012 in Londen onder in de ambassade van Ecuador om overlevering aan Zweden te voorkomen. Een jaar geleden liet Ecuador hem door de Britse politie uit de ambassade verwijderen.
Meer uit Buitenland
TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.
6 uur geledenBETLEHEM (ANP/AFP) - De Israëlische autoriteiten hebben de Palestijnse vicepresident Hussein al-Sheikh de toegang tot de kerstavondmis in Bethlehem ontzegd, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Zijn konvooi werd tegengehouden voordat het de stad kon binnenrijden.
7 uur geleden