Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Assad wil pas met Turkije om tafel als troepen Syrië verlaten

Assad wil pas met Turkije om tafel als troepen Syrië verlaten

MOSKOU (ANP/AFP) - De Syrische president Bashar al-Assad zegt dat hij pas met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan wil praten als alle Turkse troepen het noorden van Syrië hebben verlaten. De Russische president Vladimir Poetin dringt er bij Assad juist op aan om nu al met Ankara om tafel te gaan. De Syrische president, normaal een trouwe bondgenoot van Poetin, wil daar nog niet aan.

Assad is momenteel nog in Moskou, waar hij woensdag al met Poetin sprak. Tegen Russische televisie zei Assad dat een volledige terugtrekking van Syrisch grondgebied een absolute voorwaarde was voor een gesprek kan plaatsvinden.

Sinds de Syrische burgeroorlog uitbrak in 2011 spelen Rusland en Turkije allebei een rol in het ingewikkelde conflict. Moskou heeft Assad mede in het zadel gehouden door te helpen in de strijd tegen de rebellen. Ankara heeft juist oppositiegroepen gesteund in het noorden. Assad eist daarom ook een einde aan de "steun voor terrorisme".

Koerden

De Turken mengen zich vooral in het conflict vanwege de aanwezigheid van de Koerden. Die hebben een groot deel van het noorden in handen. Ankara, dat ook in eigen land in een strijd met de Koerden verwikkeld is, heeft daarom ook een deel van het noorden van Syrië bezet om een bufferzone tegen de Koerden te creëren.

Rusland vindt juist dat goede relaties tussen Ankara en Damascus nu nodig zijn en Erdogan heeft aangegeven dat hij bereid is te praten. Deze week zou er een gesprek plaatsvinden tussen diplomaten van Rusland, Turkije, Syrië en Iran, maar dat gaat volgens Turkse media om technische redenen niet door.

Meer uit Buitenland

Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

2 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

3 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

6 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

6 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

7 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

8 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

13 uur geleden