Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Assad wil pas met Turkije om tafel als troepen Syrië verlaten

Assad wil pas met Turkije om tafel als troepen Syrië verlaten

MOSKOU (ANP/AFP) - De Syrische president Bashar al-Assad zegt dat hij pas met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan wil praten als alle Turkse troepen het noorden van Syrië hebben verlaten. De Russische president Vladimir Poetin dringt er bij Assad juist op aan om nu al met Ankara om tafel te gaan. De Syrische president, normaal een trouwe bondgenoot van Poetin, wil daar nog niet aan.

Assad is momenteel nog in Moskou, waar hij woensdag al met Poetin sprak. Tegen Russische televisie zei Assad dat een volledige terugtrekking van Syrisch grondgebied een absolute voorwaarde was voor een gesprek kan plaatsvinden.

Sinds de Syrische burgeroorlog uitbrak in 2011 spelen Rusland en Turkije allebei een rol in het ingewikkelde conflict. Moskou heeft Assad mede in het zadel gehouden door te helpen in de strijd tegen de rebellen. Ankara heeft juist oppositiegroepen gesteund in het noorden. Assad eist daarom ook een einde aan de "steun voor terrorisme".

Koerden

De Turken mengen zich vooral in het conflict vanwege de aanwezigheid van de Koerden. Die hebben een groot deel van het noorden in handen. Ankara, dat ook in eigen land in een strijd met de Koerden verwikkeld is, heeft daarom ook een deel van het noorden van Syrië bezet om een bufferzone tegen de Koerden te creëren.

Rusland vindt juist dat goede relaties tussen Ankara en Damascus nu nodig zijn en Erdogan heeft aangegeven dat hij bereid is te praten. Deze week zou er een gesprek plaatsvinden tussen diplomaten van Rusland, Turkije, Syrië en Iran, maar dat gaat volgens Turkse media om technische redenen niet door.

Meer uit Buitenland

Leiders 'Hormuz-coalitie' praten vrijdag over heropenen zeestraat

LONDEN/PARIJS (ANP) - De leiders van de landen die een einde willen maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz komen vrijdag bijeen. Aan de eerste top van de 'Hormuz-coalitie' zal naar verwachting ook premier Rob Jetten meedoen.

55 minuten geleden
Europarlementariërs: strafmaatregelen Hongarije nog niet opheffen

BRUSSEL (ANP) - Het is nog veel te vroeg om de strafmaatregelen die de EU tegen Hongarije heeft opgelegd in te trekken, vinden de rapporteurs van het Europees Parlement die de situatie in Hongarije nauwlettend volgen. Een nieuwe Hongaarse regering moet eerst concrete maatregelen nemen om de democratie, grondrechten, vrijheid van meningsuiting en rechtszekerheid te herstellen, vinden zowel de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) als de Duitse Europarlementariër Daniel Freund (Groenen).

1 uur geleden
China veroordeelt 'gevaarlijke' Amerikaanse blokkade Iran

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Mogelijk nieuw overleg Iran - VS in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.

3 uur geleden
CNN: Rubio neemt deel aan gesprek tussen Israël en Libanon

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.

6 uur geleden
Xi spreekt tegen Spaanse premier van 'afbrokkelende wereldorde'

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.

6 uur geleden
Volgens Vance is Iran aan zet in onderhandelingen met VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.

10 uur geleden