ASR maakt investeringen in defensie-industrie mogelijk
UTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR overweegt te investeren in de Nederlandse defensie-industrie. De verzekeraar heeft een beleidswijziging doorgevoerd die het mogelijk maakt onder "strikte voorwaarden" te kunnen investeren in Nederlandse bedrijven of activiteiten die verbonden zijn met de defensie-industrie. De beslissing volgt volgens ASR op een oproep van de Nederlandse overheid aan institutionele beleggers om investeringskapitaal beschikbaar te stellen om de Europese defensie-industrie te versterken.
Die strikte voorwaarden zijn onder meer dat het moet gaan om in Nederland gevestigde bedrijven, die niet gelinkt kunnen worden aan de productie of distributie van "controversiële wapens" of vuurwapens voor gewone burgers. Ook mogen de bedrijven niet leveren aan landen met een hoog risico. Daarnaast heeft elk investeringsvoorstel goedkeuring nodig van het management en vindt jaarlijks monitoring plaats.
"In de huidige situatie, waarin geopolitieke spanningen toenemen en de wereldwijde stabiliteit en veiligheid onder druk staan, groeit de politieke druk en maatschappelijke behoefte aan een sterke en robuuste Nederlandse en Europese defensie-industrie", zegt topman Jos Baeten. Hij stelt dat ASR een "morele verantwoordelijkheid" voelt en ziet mogelijkheden om een bijdrage te leveren.
Oproep tot samenwerking
Onder leiding van brancheorganisatie Verbond van Verzekeraars hebben enkele verzekeraars eerder gesprekken gevoerd met verschillende ministeries, ngo's en wetenschappers, met als doel de mogelijkheden te verkennen voor financiering en beleggingsoplossingen in de defensie-industrie. Ook werd daar besproken welke obstakels verzekeraars zien om verantwoord in de defensie-industrie te kunnen beleggen.
Een van de uitkomsten daarvan was een oproep tot samenwerking met de overheid, heeft het Verbond van Verzekeraars bekendgemaakt. Verzekeraars en de brancheorganisatie willen de mogelijkheden voor (defensie)obligaties of een defensie-investeringsfonds verder verkennen. Vervolggesprekken moeten uitwijzen of verzekeraars ook via die weg mogelijk in defensie gaan investeren.
NN Group en Achmea
Onder meer NN Group was ook betrokken bij die gesprekken en staat open om daar verder over te praten. De verzekeraar investeert zelf op "zeer beperkte wijze" in de defensie-industrie, laat een woordvoerder weten. Ook Achmea deed mee aan de gesprekken en die verzekeraar belegt "slechts minimaal" in de sector. "Mochten omstandigheden in de toekomst meer investeringen in deze sector noodzakelijk maken, dan zullen wij dit zorgvuldig overwegen."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.
36 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geleden