ASR maakt investeringen in defensie-industrie mogelijk
UTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR overweegt te investeren in de Nederlandse defensie-industrie. De verzekeraar heeft een beleidswijziging doorgevoerd die het mogelijk maakt onder "strikte voorwaarden" te kunnen investeren in Nederlandse bedrijven of activiteiten die verbonden zijn met de defensie-industrie. De beslissing volgt volgens ASR op een oproep van de Nederlandse overheid aan institutionele beleggers om investeringskapitaal beschikbaar te stellen om de Europese defensie-industrie te versterken.
Die strikte voorwaarden zijn onder meer dat het moet gaan om in Nederland gevestigde bedrijven, die niet gelinkt kunnen worden aan de productie of distributie van "controversiële wapens" of vuurwapens voor gewone burgers. Ook mogen de bedrijven niet leveren aan landen met een hoog risico. Daarnaast heeft elk investeringsvoorstel goedkeuring nodig van het management en vindt jaarlijks monitoring plaats.
"In de huidige situatie, waarin geopolitieke spanningen toenemen en de wereldwijde stabiliteit en veiligheid onder druk staan, groeit de politieke druk en maatschappelijke behoefte aan een sterke en robuuste Nederlandse en Europese defensie-industrie", zegt topman Jos Baeten. Hij stelt dat ASR een "morele verantwoordelijkheid" voelt en ziet mogelijkheden om een bijdrage te leveren.
Oproep tot samenwerking
Onder leiding van brancheorganisatie Verbond van Verzekeraars hebben enkele verzekeraars eerder gesprekken gevoerd met verschillende ministeries, ngo's en wetenschappers, met als doel de mogelijkheden te verkennen voor financiering en beleggingsoplossingen in de defensie-industrie. Ook werd daar besproken welke obstakels verzekeraars zien om verantwoord in de defensie-industrie te kunnen beleggen.
Een van de uitkomsten daarvan was een oproep tot samenwerking met de overheid, heeft het Verbond van Verzekeraars bekendgemaakt. Verzekeraars en de brancheorganisatie willen de mogelijkheden voor (defensie)obligaties of een defensie-investeringsfonds verder verkennen. Vervolggesprekken moeten uitwijzen of verzekeraars ook via die weg mogelijk in defensie gaan investeren.
NN Group en Achmea
Onder meer NN Group was ook betrokken bij die gesprekken en staat open om daar verder over te praten. De verzekeraar investeert zelf op "zeer beperkte wijze" in de defensie-industrie, laat een woordvoerder weten. Ook Achmea deed mee aan de gesprekken en die verzekeraar belegt "slechts minimaal" in de sector. "Mochten omstandigheden in de toekomst meer investeringen in deze sector noodzakelijk maken, dan zullen wij dit zorgvuldig overwegen."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
1 dag geleden