Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASR komt met ouderenhypotheek met levenslange vaste rente

ASR komt met ouderenhypotheek met levenslange vaste rente

UTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR gaat ouderen een aflossingsvrije hypotheek aanbieden met een levenslange vaste rente. Daardoor liggen iemands maandlasten dus tot het overlijden vast, zolang de klant in de woning woont.

Het aanbod geldt voor mensen die de gepensioneerde leeftijd hebben bereikt en de eventuele overwaarde op hun huis willen verzilveren. Dat kan tot maximaal 50 procent van de woningwaarde. Doordat er niet wordt afgelost blijft de hypotheekschuld gelijk en zijn de maandlasten lager dan bij een hypotheekvorm waarbij wel maandelijks wordt afgelost.

Een deskundige heeft aan De Telegraaf laten weten zo'n levenslange rente nog niet eerder gezien te hebben. "Maar verder is de nieuwe hypotheekvorm van ASR niet veel anders dan andere hypotheken voor AOW'ers waarbij naar werkelijke maandlasten wordt gekeken", aldus hypotheekadviseur Fleur Kroonbergs van De Hypotheekshop in de krant. Volgens haar komt een rentevaste periode van bijvoorbeeld dertig jaar voor verreweg meeste AOW'ers eigenlijk ook al neer op levenslang.

Meer uit Financieel

OM: Damen wil proces zo lang mogelijk rekken

ZWOLLE (ANP) - Damen is erop uit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.

4 minuten geleden
Betaalbedrijf Mollie koopt Britse branchegenoot voor 1,1 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse betaaldienstverlener Mollie koopt zijn Britse branchegenoot GoCardless voor een bedrag van 1,1 miljard euro. Na de overname, die wordt afgehandeld in aandelen en contanten, ontstaat een fintechbedrijf dat samen zo'n 350.000 bedrijven als klant heeft.

6 minuten geleden
EU wil medicijnmakers belonen die nieuwe antibiotica maken

BRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.

34 minuten geleden
Time kiest 'Architecten van AI' tot Personen van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.

46 minuten geleden
Duitsland wil minder bezwaarmogelijkheden rond infraprojecten

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland gaat het moeilijker maken voor milieuorganisaties om te procederen tegen infrastructuurprojecten. In plannen voor een nieuwe wet staat dat bezwaar alleen nog mogelijk wordt als een partij dat eerder in de planningsfase ook al heeft gedaan. Dit moet gaan gelden voor met name werkzaamheden aan wegen en kanalen.

1 uur geleden
Honderden vluchten geannuleerd in Portugal door staking

LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.

3 uur geleden
IEA verlaagt voorspelling recordoverschot olie in 2026

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.

4 uur geleden