Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASR dringt aan op samenwerking voor oplossen problemen bij UWV

ASR dringt aan op samenwerking voor oplossen problemen bij UWV

UTRECHT (ANP) - De huidige lange wachttijden bij uitkeringsinstantie UWV voor beoordelingen en uitkeringen zijn onhoudbaar en dreigen de komende jaren verder op te lopen. Daarvoor waarschuwt topman Jos Baeten van verzekeraar ASR. Hij pleit voor samenwerking met het bedrijfsleven om de groeiende problemen rond arbeidsongeschiktheid aan te pakken.

"Door de inzet van bedrijfsartsen, arbeidsdeskundigen en re-integratieprofessionals zijn er mogelijkheden om het UWV te helpen om taken sneller en effectiever uit te voeren", verklaarde Baeten woensdag bij de presentatie van de halfjaarcijfers van ASR.

"Als je bij het UWV terechtkomt, dan gaan ze weer een compleet nieuw medisch dossier opbouwen. Ze gebruiken niet de medische informatie die al in het voortraject door arboartsen, door de artsen bij verzekeringsmaatschappijen is opgebouwd", legde hij uit.

'Stelseldiscussie'

"Wij zeggen als particuliere sector: je kunt ook de medische gegevens van de artsen die al eerder naar een persoon gekeken hebben meenemen. Dan hoef je niet weer helemaal een nieuw dossier op te bouwen. Daarmee verminder je de werkdruk bij het UWV met 30 procent."

Baeten wil voorkomen dat er in Nederland een "stelseldiscussie" ontstaat, omdat sommigen pleiten voor en terugkeer naar de werkwijze van de jaren 80 en 90 vanwege de problemen bij het UWV. Toen konden mensen gemakkelijker in de arbeidsongeschiktheid terechtkomen. "Dat klinkt heel sympathiek: dan kunnen ze de dossiers snel afwikkelen. Maar in een krappe arbeidsmarkt is het wel belangrijk dat we zoveel mogelijk mensen aan het werk houden."

Sterke resultaten

Het Verbond van Verzekeraars signaleerde de problematiek eerder ook al. "Zonder ingrijpen loopt het systeem helemaal vast", zei de organisatie, die in juni vaststelde dat bijna 30.000 mensen wachtten op een beoordeling van hun arbeidsongeschiktheid. Het UWV heeft al voorspeld dat de wachtlijst bij de WIA-keuringen in 2027 kan oplopen tot 100.000 en in 2030 zelfs tot 200.000.

ASR presenteerde naar eigen zeggen sterke resultaten. De winst, gecorrigeerd voor onder meer belastingen, steeg met ruim een vijfde naar 826 miljoen euro. Bij de schadeverzekeringen liepen de ontvangen premies op en ook met pensioenen werd groei behaald.

De handelsoorlog raakt ASR niet in directe zin. Maar Baeten is wel heel alert op de situatie op de financiële markten. "Je ziet dat op iedere mededeling die de president van Amerika doet, de financiële markten heel heftig bewegen. Met een balans van 130 miljard heb je daar natuurlijk wel mee te maken."

Meer uit Financieel

TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

9 minuten geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

16 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

18 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

18 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

21 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

22 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

23 uur geleden