ASR bij winnaars op Damrak na adviesverhoging
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar ASR stond maandag bij opening van de beurzen bij de winnaars op het Damrak. De onderneming kreeg een adviesverhoging van Morgan Stanley. ASR maakte vorige week bekend de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon over te nemen. Daarmee ontstaat een van de grootste verzekeraars in Nederland. De agenda voor beleggers is maandag nagenoeg leeg. Later deze week komt weer een keur aan bedrijven met cijfers terwijl in onder andere de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk rentebesluiten op de rol staan.
Volgens kenners van Morgan Stanley zal de deal tussen Aegon en ASR voor beide verzekeraars gunstig uitpakken, zo valt in een rapport te lezen. Vooral over de waardering op de lange termijn voor ASR is de Amerikaanse bank positief. ASR noteerde in de vroege handel 0,8 procent hoger bij de middelgrote fondsen. Aegon stond kort na de openingsbel 0,1 procent in de min in de leidende AEX-index.
De AEX zelf stond in de vroege handel 0,3 procent hoger op 669,64 punten. Techinvesteerder Prosus voerde de AEX aan met een winst van 3,6 procent. Shell was de sterkste daler met een verlies van 1,8 procent. De MidKap, met daarin ASR, stond licht hoger op 904,44 punten. Sportscholenuitbater Basic-Fit was hier de sterkste stijger met een winst van 1 procent. Grootste verliezer was bodemonderzoeker Fugro dat 2,3 procent van zijn beurswaarde verloor.
Inflatiecijfers
De graadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt noteerden tot 0,3 procent lager. Beleggers reageren mogelijk op de nieuwe inflatiecijfers. In Nederland was in oktober sprake van een lichte afkoeling, al blijft de geldontwaarding op jaarbasis op een hoog niveau. Europese cijfers worden later op maandag bekend. Beleggers zijn ondertussen opnieuw somberder geworden over de economie en een meerderheid verwacht dan ook dat er een recessie komt, blijkt uit de BeleggersBarometer van ING.
In Zürich stond de geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse 1,3 procent hoger. De bank zou bij zo'n twintig andere banken willen aankloppen voor een kapitaalverhoging. De door schandalen geplaagde bank maakte eerder al bekend een grootscheepse reorganisatie door te voeren na aanhoudende verliezen. Daarbij verdwijnen 9000 banen.
De euro was 0,9925 dollar waard, tegen 0,9944 dollar voor het weekend. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,1 procent tot 86,97 dollar. Brentolie werd ook 1 procent goedkoper op 94,82 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders van FNV willen meer macht. Ze gaan de ondernemingskamer vragen om een uitbreiding van hun mandaat om de vakbond uit de crisis te halen, hebben de toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts bekendgemaakt. "Deze stap is helaas nodig om de impasse te doorbreken", aldus Asscher.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse techinvesteerder Prosus heeft interesse getoond in een mogelijke overname van Mobile.de, een grote Duitse onlinemarktplaats voor auto's. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders die het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezetten, worden uit het pand gehaald. Rond 14.15 uur zette de ME de eerste demonstranten in een van de twee bussen die buiten klaarstaan, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grote beursuitbaters Nasdaq en Deutsche Börse worden verdacht van kartelvorming. De Europese Commissie zegt een onderzoek te hebben geopend naar de twee financieel dienstverleners, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat ze illegale afspraken hebben gemaakt. Daarbij zouden ze hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren bij het aanbieden van bepaalde diensten. Ook worden ze verdacht van het maken van prijsafspraken.
3 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - ME'ers zijn het gebouw van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht ingegaan waar sinds donderdagochtend een bezetting is door actievoerders. Binnen zitten actievoerders naar eigen zeggen vastgeketend. Ook staan er actievoerders op het dak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Rockstar Games, de uitgever van de populaire gameserie Grand Theft Auto, heeft vorige week dertig tot veertig werknemers ontslagen. Ze hadden vertrouwelijke bedrijfsinformatie gelekt op een publiek forum, meldt de game-uitgever aan persbureau Bloomberg.
4 uur geleden