Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aspirant-bondskanselier: Duits defensiebudget kan nog niet omhoog

Aspirant-bondskanselier: Duits defensiebudget kan nog niet omhoog

FRANKFURT (ANP) - De grootste kanshebber om de nieuwe regering van Duitsland te gaan leiden denkt dat het Duitse defensiebudget voorlopig nog niet omhoog kan, zoals volgens veel andere NAVO-landen wel zou moeten. Duitsland heeft de handen vol aan het goed besteden van het geld dat het de laatste jaren extra uittrekt, zegt lijsttrekker Friedrich Merz.

"We moeten ons de komende drie tot vier jaar concentreren op het halen van minstens 2 procent", zei Merz op radiozender Deutschlandfunk. De leider van de centrumrechtse CDU verwees naar de afspraak dat NAVO-landen dat percentage van hun bruto binnenlands product (bbp) in defensie steken. "Daaraan moeten we echt hard werken", maar zo'n doel is volgens Merz realistischer.

NAVO-topman Mark Rutte dringt al langer aan op een verhoging naar mogelijk 3 procent of meer. Die zou nodig zijn om Rusland in toom te houden. De nieuwe Amerikaanse president Donald Trump noemde zelfs 5 procent.

Maar meerdere NAVO-landen werpen tegen dat ze op wachtrijen bij wapenfabrikanten en een krappe arbeidsmarkt stuiten en meer geld niet uitgegeven krijgen. Nederland benadrukte aanvankelijk ook dat het meer geld maar moeilijk op een goede manier kan besteden, maar legt het accent de laatste tijd iets meer op de mogelijkheid van een verhoging.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

1 uur geleden
FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

2 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

2 uur geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

7 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

7 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

14 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

14 uur geleden