ASML wil zich in regio Eindhoven voorbereiden op groei chipsector
EINDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML wil in de regio Eindhoven uitbreiden met het oog op de toekomst. Het bedrijf verwacht dat de chipindustrie wereldwijd de komende jaren heel snel zal groeien. Om daarop voorbereid te zijn wil ASML op de Eindhovense Brainport Industries Campus (BIC) rond 2030 een vestiging hebben waar capaciteit is voor 20.000 werknemers.
De onderneming doet nog onderzoek naar de haalbaarheid van die maandag uitgesproken intentie. "Maar we hebben wel echt een voorkeur voor die locatie", legt een woordvoerster uit. ASML wil het liefst zo dicht mogelijk bij de bestaande locaties in Veldhoven uitbreiden.
ASML telt in Nederland momenteel bijna 23.000 werknemers. Nog niet zo lang geleden dreigde ASML voor verdere groei buiten Nederland te gaan kijken, omdat het vestigingsklimaat hier te ongunstig dreigde te worden. Wereldwijd heeft de onderneming meer dan 42.000 mensen in dienst.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
5 uur geleden