Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML wil oud-minister Van Gennip als commissaris

ASML wil oud-minister Van Gennip als commissaris

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML draagt Karien van Gennip voor als lid van de raad van commissarissen van het bedrijf. Van Gennip was tussen 2022 en de zomer van 2024 minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

De raad van commissarissen van ASML, die toezicht houdt op het bestuur, verwacht veel te hebben aan de brede ervaring van Van Gennip. Tussen 2003 en 2007 was ze staatssecretaris voor Buitenlandse Handel en daarvoor zat ze voor het CDA in de Tweede Kamer. Ze heeft niet alleen een politieke carrière achter de rug, maar werkte ook voor consultancybureau McKinsey en leidde ING in Frankrijk. In 2020 werd ze bestuursvoorzitter van zorgverzekeraar VGZ.

De benoeming van Van Gennip als commissaris bij ASML staat op de agenda van de aandeelhoudersvergadering op 23 april. Een ander lid van de raad van commissarissen, Annet Aris, legt haar functie die dag neer.

Meer uit Financieel

VNO-NCW: meer duidelijkheid, maar tarieven blijven pijnlijk

DEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.

11 minuten geleden
Industrie blij met duidelijkheid deal VS-EU, wel 'haken en ogen'

ZOETERMEER (ANP) - De technologische industrie in Nederland vindt het goed dat er meer duidelijkheid is nu de Verenigde Staten en de Europese Unie hun handelsakkoord hebben bekrachtigd. Dat heeft een woordvoerder van ondernemersorganisatie FME laten weten. Desondanks blijven er volgens FME "haken en ogen" aan de deal.

1 uur geleden
Walmart na resultaten flink omlaag op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Walmart behoorde donderdag tot de grotere dalers op de beurzen in New York. De winst van 's werelds grootste retailer bleef voor het eerst in jaren onder de verwachtingen van kenners, wat een gestegen omzet overschaduwde. Het Amerikaanse winkelconcern zag de verzekeringsclaims, zijn juridische kosten en herstructureringskosten oplopen.

1 uur geleden
Krant: Noors staatsfonds en APG komen met bod op TenneT Duitsland

DÜSSELDORF (ANP/RTR) - Een consortium met het Noorse staatsfonds en de Nederlandse pensioenbelegger APG is van plan om medio september een bindend bod uit te brengen op een belang in het Duitse deel van netbeheerder TenneT. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Of het meteen om een meerderheidsbelang gaat, is nog onduidelijk.

1 uur geleden
ANVR: vliegtaks volgend jaar met bijna 3 procent omhoog

LEUSDEN (ANP) - De Nederlandse overheid maakt vliegen volgend jaar opnieuw duurder. De vliegbelasting gaat met 2,9 procent omhoog tot 30,25 euro, heeft brancheorganisatie ANVR berekend.

3 uur geleden
VS en EU bekrachtigen handelsakkoord over Amerikaanse heffingen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.

4 uur geleden
RvS neemt over twee weken besluit over natuurvergunning Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Schiphol weet over twee weken of de luchthaven zijn natuurvergunning terugkrijgt zolang een hoger beroep loopt tegen de vernietiging daarvan. De Raad van State (RvS) zal op 4 september uitspraak doen in een spoedprocedure die Schiphol had aangespannen.

4 uur geleden