Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML wil meebetalen aan duizenden nieuwe woningen in regio

ASML wil meebetalen aan duizenden nieuwe woningen in regio

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML gaat investeren om de woningbouw rondom het bedrijf flink aan te jagen. De ambitie van de Veldhovense onderneming is om tot 2040 bij te dragen aan de bouw van 25.000 woningen. Hiermee wil het bedrijf helpen het tekort aan betaalbare huizen in de regio op te lossen.

"We zijn trots om onze volgende stappen aan te kondigen in het aanpakken van de urgente behoefte aan betaalbare woningen in de Brainport-regio", zei de betrokken ASML-programmamanager Frieda Rikkers donderdag in een persverklaring. Daarbij beloofde het bedrijf "aanzienlijke financiƫle steun" aan vier nieuwe bouwprojecten die in totaal 1085 betaalbare woningen zullen opleveren in Veldhoven, Eindhoven en Helmond.

Ruim een jaar geleden meldde ASML al te verwachten miljoenen euro's te steken in meerdere woningbouwprojecten. Volgens Rikkers lopen er naast de vier nieuw aangekondigde projecten nog twee andere. Samen zijn de zes projecten goed voor ongeveer 1500 nieuwe woningen.

Sociale huur

De woningen zijn met name bedoeld voor mensen die afhankelijk zijn van sociale huurwoningen. ASML-medewerkers zelf behoren niet tot de doelgroep. Het concern springt daarnaast alleen bij als een project verlieslatend dreigt te worden, om woningcorporaties over de drempel te helpen een project daadwerkelijk te realiseren.

Met het initiatief doet de onderneming ook wat terug voor de omgeving, is het idee. In de loop der jaren is het personeelsbestand van ASML fors gegroeid, wat ook voor extra druk op de lokale woningmarkt heeft gezorgd. In Nederlandse media zorgde dat eerder zelfs voor koppen als "Brabant in de knel door succes ASML". Het werd voor mensen moeilijker om nog een betaalbaar huis te vinden in de omgeving van het bedrijf, waar veel expats bij werken.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

5 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

6 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

7 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

7 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

10 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

11 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

12 uur geleden