ASML wil meebetalen aan duizenden nieuwe woningen in regio
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML gaat investeren om de woningbouw rondom het bedrijf flink aan te jagen. De ambitie van de Veldhovense onderneming is om tot 2040 bij te dragen aan de bouw van 25.000 woningen. Hiermee wil het bedrijf helpen het tekort aan betaalbare huizen in de regio op te lossen.
"We zijn trots om onze volgende stappen aan te kondigen in het aanpakken van de urgente behoefte aan betaalbare woningen in de Brainport-regio", zei de betrokken ASML-programmamanager Frieda Rikkers donderdag in een persverklaring. Daarbij beloofde het bedrijf "aanzienlijke financiële steun" aan vier nieuwe bouwprojecten die in totaal 1085 betaalbare woningen zullen opleveren in Veldhoven, Eindhoven en Helmond.
Ruim een jaar geleden meldde ASML al te verwachten miljoenen euro's te steken in meerdere woningbouwprojecten. Volgens Rikkers lopen er naast de vier nieuw aangekondigde projecten nog twee andere. Samen zijn de zes projecten goed voor ongeveer 1500 nieuwe woningen.
Sociale huur
De woningen zijn met name bedoeld voor mensen die afhankelijk zijn van sociale huurwoningen. ASML-medewerkers zelf behoren niet tot de doelgroep. Het concern springt daarnaast alleen bij als een project verlieslatend dreigt te worden, om woningcorporaties over de drempel te helpen een project daadwerkelijk te realiseren.
Met het initiatief doet de onderneming ook wat terug voor de omgeving, is het idee. In de loop der jaren is het personeelsbestand van ASML fors gegroeid, wat ook voor extra druk op de lokale woningmarkt heeft gezorgd. In Nederlandse media zorgde dat eerder zelfs voor koppen als "Brabant in de knel door succes ASML". Het werd voor mensen moeilijker om nog een betaalbaar huis te vinden in de omgeving van het bedrijf, waar veel expats bij werken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.
13 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondersteuning voor Nederlandse bedrijven en medewerkers kan niet wachten tot de besluitvorming in augustus rond Prinsjesdag, zoals het kabinet van premier Rob Jetten vorige week aankondigde. Daarvoor waarschuwen MKB Nederland en VNO-NCW. De ondernemersorganisaties pleiten onder meer voor een tijdelijk publiek fonds voor bedrijven die liquiditeitsproblemen hebben. Daar kunnen bedrijven geld lenen om deze periode door te kunnen komen, aldus de belangenbehartigers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan de inflatie in Nederland flink aanjagen en de economische groei ondermijnen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB), die dinsdag verschillende scenario's heeft geschetst. Toch verwacht de centrale bank niet dat de impact zo groot wordt als tijdens de energiecrisis van 2022 na de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is verstandig dat het kabinet nog niet meteen een besluit heeft genomen over eventuele compensatie voor huishoudens van de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen. Dat zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag van de centrale bank.
1 uur geleden