ASML wil graag in regio Eindhoven groeien, maar heeft een plan B
VELDHOVEN (ANP) - ASML wil op de lange termijn graag in Veldhoven en de regio Eindhoven uitbreiden, zei financieel directeur Roger Dassen op de aandeelhoudersvergadering van het bedrijf. Beleggersvereniging VEB vroeg of de chipmachinemaker voldoende ruimte heeft om in Noord-Brabant te groeien en of er een plan B is.
"Natuurlijk hebben we een plan B, maar we breiden graag hier uit om wat Veldhoven en Eindhoven te bieden heeft", antwoordde Dassen. "De Nederlandse overheid erkent ook duidelijk wat de omstandigheden zijn die we nodig hebben om te groeien."
De chipmachinemaker verwacht hard te groeien en heeft van de Nederlandse overheden garanties gevraagd dat er genoeg ruimte en mogelijkheden zijn voor de uitbreiding. Afgelopen maandag tekenden de gemeente Eindhoven en ASML een intentieovereenkomst die een uitbreiding mogelijk moet maken met enkele tienduizenden arbeidsplaatsen. "Die intentieovereenkomst is het resultaat van lang overwegen wat onze opties zijn. Het laat zien dat we op de lange termijn graag hier uitbreiden."
Uitbreidingsplannen
Hij waarschuwde ook dat de uitbreidingsplannen in de regio Eindhoven op de korte termijn niet direct effect gaan hebben. "We hebben natuurlijk plannen B om te kijken waar we op de korte termijn de capaciteit kunnen vergroten", zei Dassen.
Vertrekkend topman Peter Wennink beklaagde zich de afgelopen maanden over een verslechterend vestigingsklimaat in Nederland. Plannen om arbeidsmigratie in te perken zijn volgens hem slecht voor het aantrekken van buitenlands hoogopgeleid personeel. Ook waren er zorgen over wisselvallig regeringsbeleid, krapte op de woningmarkt en het afbouwen van een gunstige belastingmaatregel voor expats.
Na de boodschap dat ASML ook in het buitenland kan uitbreiden, ontwikkelde het kabinet onder de codenaam 'operatie Beethoven' een plan om het techbedrijf in Nederland te houden. Het demissionaire kabinet kwam vervolgens samen met de regio Eindhoven met een pakket ter waarde van 2,5 miljard euro om het lokale ondernemersklimaat voor de chipsector te verbeteren.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis ontvangt een lening van 500 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Het geld is bedoeld voor de uitbreiding, verzwaring en vernieuwing van het stroomnet in de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg.
22 minuten geledenROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.
3 uur geleden