Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML wil graag in regio Eindhoven groeien, maar heeft een plan B

ASML wil graag in regio Eindhoven groeien, maar heeft een plan B

VELDHOVEN (ANP) - ASML wil op de lange termijn graag in Veldhoven en de regio Eindhoven uitbreiden, zei financieel directeur Roger Dassen op de aandeelhoudersvergadering van het bedrijf. Beleggersvereniging VEB vroeg of de chipmachinemaker voldoende ruimte heeft om in Noord-Brabant te groeien en of er een plan B is.

"Natuurlijk hebben we een plan B, maar we breiden graag hier uit om wat Veldhoven en Eindhoven te bieden heeft", antwoordde Dassen. "De Nederlandse overheid erkent ook duidelijk wat de omstandigheden zijn die we nodig hebben om te groeien."

De chipmachinemaker verwacht hard te groeien en heeft van de Nederlandse overheden garanties gevraagd dat er genoeg ruimte en mogelijkheden zijn voor de uitbreiding. Afgelopen maandag tekenden de gemeente Eindhoven en ASML een intentieovereenkomst die een uitbreiding mogelijk moet maken met enkele tienduizenden arbeidsplaatsen. "Die intentieovereenkomst is het resultaat van lang overwegen wat onze opties zijn. Het laat zien dat we op de lange termijn graag hier uitbreiden."

Uitbreidingsplannen

Hij waarschuwde ook dat de uitbreidingsplannen in de regio Eindhoven op de korte termijn niet direct effect gaan hebben. "We hebben natuurlijk plannen B om te kijken waar we op de korte termijn de capaciteit kunnen vergroten", zei Dassen.

Vertrekkend topman Peter Wennink beklaagde zich de afgelopen maanden over een verslechterend vestigingsklimaat in Nederland. Plannen om arbeidsmigratie in te perken zijn volgens hem slecht voor het aantrekken van buitenlands hoogopgeleid personeel. Ook waren er zorgen over wisselvallig regeringsbeleid, krapte op de woningmarkt en het afbouwen van een gunstige belastingmaatregel voor expats.

Na de boodschap dat ASML ook in het buitenland kan uitbreiden, ontwikkelde het kabinet onder de codenaam 'operatie Beethoven' een plan om het techbedrijf in Nederland te houden. Het demissionaire kabinet kwam vervolgens samen met de regio Eindhoven met een pakket ter waarde van 2,5 miljard euro om het lokale ondernemersklimaat voor de chipsector te verbeteren.

Meer uit Financieel

Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

56 minuten geleden
Vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.

1 uur geleden
Meer omzet en winst voor Coca-Cola na groei suikervrije dranken

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.

1 uur geleden
Bloemisten vrezen voor groot banenverlies door btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.

1 uur geleden
Frans consumentenvertrouwen op laagste stand sinds 2013 na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.

3 uur geleden
Eigenaar MediaMarkt verhoogt omzet, winst boven verwachting

DÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.

4 uur geleden
Funderingsrisico telt vanaf 2027 mee bij NHG-hypotheek

UTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.

4 uur geleden