Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML weer op twee na waardevolste Europese bedrijf

ASML weer op twee na waardevolste Europese bedrijf

VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML heeft maandag de positie van op twee na waardevolste beursbedrijf in Europa weer teruggepakt. Het aandeel ASML steeg op de Amsterdamse beurs naar de hoogste stand in twee jaar en het concern heeft nu een beurswaarde van zo'n 284 miljard euro. De chipmachinemaker uit Veldhoven stootte daarmee het Zwitserse levensmiddelenconcern Nestlé, bekend van Nescafé en KitKat, van de derde plaats.

De Deense medicijnenfabrikant Novo Nordisk, bekend van de diabetesmedicijnen Wegovy en Ozempic die massaal gebruikt worden als afslankmiddel, is het waardevolste bedrijf van Europa. LVMH, het moederbedrijf van Louis Vuitton en eigenaar van champagnemerken als Moët & Chandon en Dom Pérignon, staat op de tweede plek.

Het aandeel ASML profiteerde onder meer van een positief analistenrapport van zakenbank Bernstein. Daarin werd het beleggingsadvies verhoogd. Volgens de kenners van Bernstein is het aandeel nog "steeds aantrekkelijker geprijsd" in vergelijking met zijn sectorgenoten. Hoewel het komende jaar uitdagend blijft voor ASML, is het volgens Bernstein nu een goed moment om in te stappen gezien de verwachte groei in 2025.

De koerswinst van ASML wordt daarnaast aangejaagd door de hoop op een herstel van de uitgaven van chipproducenten aan hoogwaardige apparatuur zoals chipmachines. Zo gaf de Taiwanese chipfabrikant TSMC, een grote klant van ASML, onlangs aan zijn investeringen op een hoog niveau te houden door de sterke vraag naar chips die worden gebruikt in toepassingen voor kunstmatige intelligentie. ASML komt zelf woensdag met resultaten. Analisten verwachten dat de orders in het vierde kwartaal met meer dan 40 procent zijn gedaald ten opzichte van een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

4 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

7 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

11 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

11 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

13 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

15 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

18 uur geleden