Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML verder omhoog in groene AEX na sterke opmars

ASML verder omhoog in groene AEX na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - ASML stond donderdag opnieuw in de kopgroep van de AEX-index op het Damrak. De chipmachinemaker werd een dag eerder al bijna 10 procent meer waard dankzij sterke jaarcijfers en kreeg er nu ruim 1 procent bij. Analisten van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies schroefden het koersdoel voor het aandeel op. Ook werd ASML op de kooplijst gezet door de kenners van Fubon Securities.

Op de beursvloeren gaat de aandacht verder vooral uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal het rentetarief vrijwel zeker voor de derde keer op rij ongewijzigd laten. Op de financiële markten wordt volop gespeculeerd dat de rente spoedig zal worden verlaagd. Daarbij wordt gehoopt op een eerste renteverlaging in het voorjaar. De beleidsmakers van de ECB lijken echter een stuk terughoudender te zijn.

Beleggers deden het verder rustig aan na de sterke opmars een dag eerder. De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 809,86 punten. De hoofdindex won woensdag al 2,4 procent en sloot voor het eerst sinds begin 2022 boven de 800 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 898,73 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent.

Topman

Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 2 procent. Betaalbedrijf Adyen sloot de rij met een verlies van ruim 1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD verloor 0,4 procent na een adviesverlaging door de Belgische bank KBC.

In de MidKap daalde SBM Offshore 0,7 procent. De maritiem oliedienstverlener kondigde aan dat topman Bruno Chabas na twaalf jaar niet opgaat voor een vierde termijn. Hij maakt na de jaarvergadering op 12 april plaats voor de huidige operationeel directeur Øivind Tangen.

Eigen aandelen

NSI klom 1,6 procent bij de kleinere bedrijven. Het vastgoedfonds boekte afgelopen jaar minder winst. Wel gaat het fonds voor 20 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. NSI zal daarvoor de opbrengst gebruiken van de verkoop van Laanderpoort aan ING.

In Parijs zakte STMicroelectronics 2 procent. De Frans-Italiaanse chipmaker zag de omzet en orders dalen in het vierde kwartaal. Ook gaf het bedrijf een teleurstellende omzetverwachting af voor het eerste kwartaal.

De euro was 1,0886 dollar waard, tegen 1,0902 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 75,52 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 80,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

1 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

4 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

6 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

9 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

9 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

9 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

10 uur geleden