Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML-topman benoemd tot voorzitter raad van toezicht TU Eindhoven

ASML-topman benoemd tot voorzitter raad van toezicht TU Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML-topman Peter Wennink is benoemd tot voorzitter van de Raad van Toezicht van de TU Eindhoven (TU/e). De universiteit laat weten dat de CEO van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven vanaf 1 september het voorzitterschap overneemt van Baptiest Coomans, die na twee termijnen stopt.

Wennink is sinds 2013 de hoogste bestuurder van ASML. Het hightechbedrijf is wereldwijd marktleider in de productie van machines die computerchips maken en investeert van alle Nederlandse bedrijven het meest in onderzoek en ontwikkeling. De baas van ASML zat al vier jaar in de raad van toezicht van de technische universiteit.

Voorzitter Robert-Jan Smits van het college van bestuur van de TU/e reageert verheugd op de benoeming. "Peter Wennink is, met zijn veeljarige ervaring als CEO van een hightechbedrijf met een sleutelrol in de wereldwijde chipsindustrie, van zeldzame bestuurlijke klasse. Zijn inzet en betrokkenheid bij de TU/e onderstrepen de bijzondere banden tussen de universiteit en de industrie in Brainport."

Meer uit Binnenland

Nederlandse Nina Gantz wint BAFTA met korte animatiefilm

LONDEN (ANP) - De animatiefilm Wander to Wonder van de Nederlandse regisseur Nina Gantz is zondag bekroond met een BAFTA Award. De film, die ook in de race is voor een Oscar, won tijdens de uitreiking van de belangrijkste Britse filmprijzen in de categorie beste korte animatie.

5 minuten geleden
Jongen gewond door steekincident in Castricum, twee aanhoudingen

CASTRICUM (ANP) - Een minderjarige jongen is gewond geraakt door een steekincident in Castricum, meldt de politie. Dat gebeurde vrijdag in de Torenstraat in de Noord-Hollandse plaats.

3 uur geleden
Jongen (13) dood na aanrijding Zoeterwoude, automobilist opgepakt

ZOETERWOUDE (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Zoeterwoude is om het leven gekomen door een aanrijding met een auto zaterdag in zijn woonplaats. Dat meldt de politie zondag. De 34-jarige Zoetermeerse bestuurder van de auto is aangehouden en zit vast voor verhoor.

6 uur geleden
Brekelmans: Europa moet huiswerk doen om aan tafel te komen

DEN HAAG (ANP) - Dat de Amerikanen Europa weren van de onderhandelingstafel over vrede in Oekraïne, is een "harde realiteit", aldus defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). "Dat komt omdat Europese landen op dit moment onvoldoende in staat zijn om aan te geven wat we op de mat willen en kunnen leggen", luidde zijn verklaring in Buitenhof. Er ligt kortom "huiswerk voor alle Europese landen".

7 uur geleden
Veldkamp: 'geschikt' Nederland is beoogd deelnemer Oekraïne-macht

MÜNCHEN (ANP) - Nederland mag meepraten over een troepenmacht die een toekomstige vrede in Oekraïne moet bewaken, omdat ons land geldt als een geschikte deelnemer, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Het Nederlandse leger is in staat een bijdrage te leveren en Nederland was in het verleden ook bereid dat te doen.

8 uur geleden
Oerversie van lied 'Ik doe wat ik doe' opgedoken

HILVERSUM (ANP) - Astrid Nijgh wordt nog altijd vereenzelvigd met het lied 'Ik doe wat ik doe'. Haar toenmalige echtgenoot Lennaert Nijgh maakte de tekst op basis van een gesprek met een prostituee, Astrid componeerde de muziek. Maar de allereerste keer werd 'Ik doe wat ik doe' gezongen door Jenny Arean, in 1972, live op tv in een show van regisseur Rob Touber. Die oerversie was altijd onvindbaar, tot nu. En de originele liedtekst blijkt ook nog veel langer dan in de uitvoering van Astrid Nijgh.

8 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in horecagelegenheid Bergen

BERGEN (ANP) - Een 24-jarige man is in de nacht van zaterdag op zondag zwaargewond geraakt na een steekincident in Bergen. De man is rond 03.10 uur neergestoken in een horecagelegenheid aan de Jan Oldenburghlaan. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden