ASML toont herstel in licht hogere AEX na koersval
AMSTERDAM (ANP) - ASML toonde donderdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. De chipmachinemaker ging een dag eerder nog hard onderuit na een teleurstellend kwartaalbericht. Het aandeel won nu 1,5 procent, na het koersverlies van bijna 7 procent op woensdag. ASML profiteerde onder meer van beter dan verwachte resultaten van de Taiwanese chipproducent TSMC. Die belangrijke klant van ASML zag de winst in het afgelopen kwartaal voor het eerst in een jaar tijd stijgen dankzij de sterke vraag naar AI-chips.
Analisten reageerden verder gemengd op de resultaten van ASML. Investeringsbank Fubon Securities haalde de chipmachinemaker van de kooplijst af en de Spaanse bank Santander verlaagde het advies naar verkopen. De Duitse investeringsbank Berenberg verhoogde daarentegen het koersdoel voor ASML en handhaafde het koopadvies na de koersval van het aandeel.
De AEX-index noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 867,66 punten. De hoofdindex verloor een dag eerder nog 1,1 procent. Voor de Iraanse aanval op Israël van afgelopen weekend bereikte de AEX nog een hoogtepunt van zo'n 894 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 921,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
55 minuten geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De kaarten- en advertentiediensten van Apple krijgen toch niet te maken met strengere marktregels in de Europese Unie. In november meldde de Europese Commissie nog dat Apple Ads en Apple Maps mogelijk zo machtig zijn dat ze gedwongen ruimte moeten bieden aan concurrenten. Na protest concludeert het dagelijkse EU-bestuur dat het Amerikaanse techbedrijf een te kleine speler is op het vlak van digitale kaarten en advertenties.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt, ondanks de gestegen gas- en elektriciteitsprijzen. Ook de omzet liep terug, meldt het Zweedse bedrijf in zijn resultaten.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
3 uur geleden