ASML: te vroege cijferpublicatie door technische fout
VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - Door een naar eigen zeggen technische fout heeft chipmachineproducent ASML zijn kwartaalresultaten een dag te vroeg gepubliceerd. De cijfers verschenen dinsdagmiddag plotseling op de site van het bedrijf, terwijl dit eigenlijk stond gepland voor woensdag voorbeurs.
"We zijn nog aan het achterhalen hoe dit gekomen is. Er was iets met onze website, collega's zijn aan het uitzoeken wat er precies is gebeurd. Daar krijg ik morgen een rapport van en dan moeten we kijken wat we ermee doen", verklaart een woordvoerster.
De resultaten vielen ook flink tegen. ASML kreeg in het derde kwartaal voor ruim 2,6 miljard euro aan nieuwe orders binnen, minder dan de helft vergeleken met de bijna 5,6 miljard euro een kwartaal eerder. Dat is veel lager dan analisten hadden verwacht.
Ook verlaagde het bedrijf zijn omzetverwachting voor volgend jaar, tot een bandbreedte van 30 miljard tot 35 miljard euro. Hier werd eerder op 30 miljard tot 40 miljard euro gerekend. De vraag naar de chipmachines van het bedrijf uit Veldhoven wordt vooral gedrukt door een neergang in de halfgeleiderindustrie.
Het aandeel werd dinsdag kort na de koersval tijdelijk stilgelegd. Uiteindelijk verloor ASML 15,6 procent, de grootste koersdaling in 26 jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Sam Altman, de topman van OpenAI, zal hoogstwaarschijnlijk aanwezig zijn bij het staatsdiner dat de Amerikaanse president Donald Trump organiseert voor zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
9 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
11 uur geleden