Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML: te vroege cijferpublicatie door technische fout

ASML: te vroege cijferpublicatie door technische fout

VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - Door een naar eigen zeggen technische fout heeft chipmachineproducent ASML zijn kwartaalresultaten een dag te vroeg gepubliceerd. De cijfers verschenen dinsdagmiddag plotseling op de site van het bedrijf, terwijl dit eigenlijk stond gepland voor woensdag voorbeurs.

"We zijn nog aan het achterhalen hoe dit gekomen is. Er was iets met onze website, collega's zijn aan het uitzoeken wat er precies is gebeurd. Daar krijg ik morgen een rapport van en dan moeten we kijken wat we ermee doen", verklaart een woordvoerster.

De resultaten vielen ook flink tegen. ASML kreeg in het derde kwartaal voor ruim 2,6 miljard euro aan nieuwe orders binnen, minder dan de helft vergeleken met de bijna 5,6 miljard euro een kwartaal eerder. Dat is veel lager dan analisten hadden verwacht.

Ook verlaagde het bedrijf zijn omzetverwachting voor volgend jaar, tot een bandbreedte van 30 miljard tot 35 miljard euro. Hier werd eerder op 30 miljard tot 40 miljard euro gerekend. De vraag naar de chipmachines van het bedrijf uit Veldhoven wordt vooral gedrukt door een neergang in de halfgeleiderindustrie.

Het aandeel werd dinsdag kort na de koersval tijdelijk stilgelegd. Uiteindelijk verloor ASML 15,6 procent, de grootste koersdaling in 26 jaar.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

23 minuten geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

30 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

7 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

17 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

18 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

20 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

22 uur geleden