Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML stijgt op Damrak na handhaving doelen 2030

ASML stijgt op Damrak na handhaving doelen 2030

AMSTERDAM (ANP) - ASML behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chipmachinemaker liet voorafgaand aan zijn beleggersdag weten de verwachtingen voor 2030 te handhaven. Bij de publicatie van de derdekwartaalcijfers verlaagde ASML nog de vooruitzichten voor 2025 en beleggers vreesden dat het bedrijf ook negatiever zou worden over de jaren daarna. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

Volgens ASML-topman Christophe Fouquet blijven de vooruitzichten voor de chipsector op lange termijn veelbelovend, mede door de opkomst van kunstmatige intelligentie. Dit biedt volgens hem voldoende kansen voor ASML om een forse omzet- en winstgroei te kunnen realiseren. Ook verwacht ASML de aandeelhouders te belonen met een stijgend dividend en de inkoop van eigen aandelen.

De algehele stemming op het Damrak bleef voorzichtig. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 864,01 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 861,44 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Londen daalde 0,2 procent.

Omzetstijging

ABN AMRO verloor ruim 1 procent, na een verkoopadvies door zakenbank Morgan Stanley. Staalconcern ArcelorMittal profiteerde van een koopadvies door Bank of America en won 0,5 procent.

In de MidKap ging SBM Offshore aan kop met een winst van 5 procent. De maritiem oliedienstverlener zag de omzet in het derde kwartaal flink stijgen en verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar. SBM liet tevens weten een opdracht te hebben gekregen van TotalEnergies voor de bouw en installatie van een drijvend platform voor productie, opslag en lossen van olie in Suriname.

Verkoop

Just Eat Takeaway daalde 0,3 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd woensdag bijna 16 procent meer waard na de langverwachte verkoop van het Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub. Bouwbedrijf Heijmans klom 11 procent dankzij een koopadvies van Oddo BHF.

CVC zakte 4 procent, na publicatie van de resultaten. Topman Rob Lucas stelde tevreden te zijn met de beleggingsprestaties van de investeringsmaatschappij, die een notering heeft in Amsterdam. CVC, dat onder meer eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, blijft daarbij rekenen op een sterke winstgroei dit jaar.

De euro was 1,0550 dollar waard, tegen 1,0570 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 68,39 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 72,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

10 minuten geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

47 minuten geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

2 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

3 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

3 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

4 uur geleden
Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

5 uur geleden