Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML stijgt op Damrak na handhaving doelen 2030

ASML stijgt op Damrak na handhaving doelen 2030

AMSTERDAM (ANP) - ASML behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chipmachinemaker liet voorafgaand aan zijn beleggersdag weten de verwachtingen voor 2030 te handhaven. Bij de publicatie van de derdekwartaalcijfers verlaagde ASML nog de vooruitzichten voor 2025 en beleggers vreesden dat het bedrijf ook negatiever zou worden over de jaren daarna. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

Volgens ASML-topman Christophe Fouquet blijven de vooruitzichten voor de chipsector op lange termijn veelbelovend, mede door de opkomst van kunstmatige intelligentie. Dit biedt volgens hem voldoende kansen voor ASML om een forse omzet- en winstgroei te kunnen realiseren. Ook verwacht ASML de aandeelhouders te belonen met een stijgend dividend en de inkoop van eigen aandelen.

De algehele stemming op het Damrak bleef voorzichtig. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 864,01 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 861,44 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Londen daalde 0,2 procent.

Omzetstijging

ABN AMRO verloor ruim 1 procent, na een verkoopadvies door zakenbank Morgan Stanley. Staalconcern ArcelorMittal profiteerde van een koopadvies door Bank of America en won 0,5 procent.

In de MidKap ging SBM Offshore aan kop met een winst van 5 procent. De maritiem oliedienstverlener zag de omzet in het derde kwartaal flink stijgen en verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar. SBM liet tevens weten een opdracht te hebben gekregen van TotalEnergies voor de bouw en installatie van een drijvend platform voor productie, opslag en lossen van olie in Suriname.

Verkoop

Just Eat Takeaway daalde 0,3 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl werd woensdag bijna 16 procent meer waard na de langverwachte verkoop van het Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub. Bouwbedrijf Heijmans klom 11 procent dankzij een koopadvies van Oddo BHF.

CVC zakte 4 procent, na publicatie van de resultaten. Topman Rob Lucas stelde tevreden te zijn met de beleggingsprestaties van de investeringsmaatschappij, die een notering heeft in Amsterdam. CVC, dat onder meer eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, blijft daarbij rekenen op een sterke winstgroei dit jaar.

De euro was 1,0550 dollar waard, tegen 1,0570 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 68,39 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 72,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

3 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

5 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

6 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

7 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

8 uur geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

9 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

9 uur geleden