ASML naarstig op zoek naar nieuw personeel
VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinemaker ASML is van plan duizenden nieuwe werknemers aan te nemen. De onderneming, die eerder op woensdag recordresultaten over 2021 publiceerde, wil capaciteitsproblemen aanpakken en denkt zeker 4000 extra mensen nodig te hebben.
Bij ASML werkten eind 2021 wereldwijd zo'n 31.500 mensen. Dat moeten er aan het einde van het jaar circa 35.000 zijn, aldus topman Peter Wennink. Afgelopen jaar werden door ASML 4000 nieuwe arbeidskrachten aan het personeelsbestand toegevoegd. Eind dit jaar zal het personeelsbestand 30 procent hoger zijn dan eind 2020.
ASML merkt een grote vraag naar zijn machines, waarbij de huidige vraag 40 tot 50 procent boven de maximale capaciteit ligt. Volgens Wennink kan het wel twee tot drie jaar duren voordat er evenwicht is tussen vraag en aanbod. Mogelijk dat in 2025 of 2026 zelfs sprake kan zijn van "een soort van overaanbod" in de sector.
EUV-machines
ASML heeft ook plannen om zijn geavanceerde EUV-machines in China te vermarkten. Maar vooralsnog is een verzoek om een exportvergunning te verkrijgen door de Nederlandse regering nog niet ingewilligd. Daarbij spelen op de achtergrond de spanningen tussen Washington en Beijing mee.
Wennink zegt dat hij op zijn hoede is voor verdere beperkingen op de verkoop aan het buitenland. "Ik maak me zorgen over elk initiatief van welke regering dan ook die het verschepen van productieapparatuur beperkt," zei hij. "We hebben een nijpend tekort aan volwassen halfgeleidertechnologie en we hebben die volgroeide productiecapaciteit nodig."
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
3 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
6 uur geleden