Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML naarstig op zoek naar nieuw personeel

ASML naarstig op zoek naar nieuw personeel

VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinemaker ASML is van plan duizenden nieuwe werknemers aan te nemen. De onderneming, die eerder op woensdag recordresultaten over 2021 publiceerde, wil capaciteitsproblemen aanpakken en denkt zeker 4000 extra mensen nodig te hebben.

Bij ASML werkten eind 2021 wereldwijd zo'n 31.500 mensen. Dat moeten er aan het einde van het jaar circa 35.000 zijn, aldus topman Peter Wennink. Afgelopen jaar werden door ASML 4000 nieuwe arbeidskrachten aan het personeelsbestand toegevoegd. Eind dit jaar zal het personeelsbestand 30 procent hoger zijn dan eind 2020.

ASML merkt een grote vraag naar zijn machines, waarbij de huidige vraag 40 tot 50 procent boven de maximale capaciteit ligt. Volgens Wennink kan het wel twee tot drie jaar duren voordat er evenwicht is tussen vraag en aanbod. Mogelijk dat in 2025 of 2026 zelfs sprake kan zijn van "een soort van overaanbod" in de sector.

EUV-machines

ASML heeft ook plannen om zijn geavanceerde EUV-machines in China te vermarkten. Maar vooralsnog is een verzoek om een exportvergunning te verkrijgen door de Nederlandse regering nog niet ingewilligd. Daarbij spelen op de achtergrond de spanningen tussen Washington en Beijing mee.

Wennink zegt dat hij op zijn hoede is voor verdere beperkingen op de verkoop aan het buitenland. "Ik maak me zorgen over elk initiatief van welke regering dan ook die het verschepen van productieapparatuur beperkt," zei hij. "We hebben een nijpend tekort aan volwassen halfgeleidertechnologie en we hebben die volgroeide productiecapaciteit nodig."

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

2 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

2 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

5 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

8 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

22 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden