Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASML bij dalers in licht lagere AEX na adviesverlaging

ASML bij dalers in licht lagere AEX na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - ASML behoorde vrijdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley haalden de chipmachinefabrikant van de kooplijst af. Het aandeel ASML was een dag eerder nog een van de grootste stijgers in de AEX-index, die mede daardoor 1,8 procent wist te winnen op donderdag. ASML verloor nu 1,3 procent. Branchegenoten ASMI en Besi daalden 1,5 en 0,9 procent.

Ook de AEX viel wat terug na de sterke opmars die volgde op de grote renteverlaging in de Verenigde Staten. De hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 906,12 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 895,64 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt verloren tot 0,8 procent. Londen zakte 0,6 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Britse winkelverkopen in augustus.

Het besluit van de Federal Reserve om de rente in de VS meteen met een forse stap van een half procentpunt te verlagen, zorgde deze week voor optimisme bij beleggers. Met de lagere leenkosten hoopt de centrale bank de economische groei aan te jagen en een recessie te voorkomen.

Philips

Naast de chipbedrijven stond zorgtechnologiebedrijf Philips in de staartgroep van de AEX, met een verlies van dik 1 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize was de sterkste stijger, met een plus van 0,6 procent.

In de MidKap zakte JDE Peet's 5 procent. De eigenaar van Douwe Egberts pleit volgens de Britse zakenkrant Financial Times voor een uitstel van de ontbossingswet van de EU. Volgens die wet moeten importeurs van producten als hout, rubber, palmolie en koffie in de EU kunnen aantonen dat die producten niet van stukken land komen waar recent bossen zijn gekapt. Door onzekerheid over de naleving van de regels dreigen volgens JDE Peet's landen daardoor te worden afgesloten van hun aanvoerketens.

Mercedes-Benz

In Frankfurt zakte Mercedes-Benz 7 procent. De Duitse autofabrikant verlaagde voor de tweede keer dit jaar zijn winstverwachting door tegenvallende verkopen in China. Concurrenten BMW en Porsche daalden 3 en 2 procent. Volkswagen verloor 3 procent. De Duitse automaker overweegt volgens tijdschrift Manager Magazin op termijn tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland.

De euro was 1,1174 dollar waard, tegen 1,1146 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 71,80 dollar per vat. Een vat Brentolie werd ook 0,2 procent goedkoper, op 74,77 dollar.

Meer uit Financieel

Verfmaker AkzoNobel zakt op rood Damrak na fusienieuws

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte bijna 4 procent.

10 minuten geleden
Claimstichting begint zaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting bereidt een collectieve rechtszaak tegen Netflix voor vanwege de prijsverhoging die de streamingdienst vorige week aankondigde. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat Netflix met het eenzijdig verhogen van de abonnementsprijzen EU-regels voor consumentenbescherming overtreedt.

24 minuten geleden
Levensmiddelenindustrie: stabiele prijzen minder vanzelfsprekend

DEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).

1 uur geleden
Mkb-bedrijven krimpen vaker dan dat ze groeien

DEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
CBS: personeelstekort niet langer grootste belemmering industrie

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.

1 uur geleden
AkzoNobel gaat fuseren met branchegenoot Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).

2 uur geleden
Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

10 uur geleden