Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI verliest op lagere aandelenbeurs in Amsterdam

ASMI verliest op lagere aandelenbeurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Bij beleggers leeft nog altijd de vrees voor een langere periode van hogere rentes, die de waarde van aandelen drukken. Op het Damrak ging de aandacht ook uit naar de nieuwe verwachtingen die chipbedrijf ASMI in de aanloop naar zijn beleggersdag uitsprak.

De toeleverancier voor chipfabrikanten verhoogde de eigen omzetverwachtingen voor 2025 en hield vast aan de eerder geraamde winstmarges voor de komende paar jaar. Benjamin Loh benadrukte daarbij dat ASMI op koers blijft om zijn doelstellingen te halen, ondanks de economisch slechtere tijden en een dip in de chipmarkt.

Beleggers reageerden niet enthousiast op het bericht. Het aandeel verloor zo'n 4 procent, wat ook kan komen door de rentevrees. Andere chipbedrijven als Besi (min 1,9 procent) en ASML (min 1,8 procent) zakten ook en behoorden samen met ASMI tot de grootste verliezers.

Europa

De AEX verloor in de openingsminuten 0,7 procent tot 721,53 punten. Daarbij was Philips een van de weinige winnaars bij de hoofdfondsen. Het medisch technologiebedrijf stond met een winst van 1,2 procent bovenaan in de AEX.

De MidKap zakte 0,7 procent tot 828,27 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot zo'n 0,8 procent.

Koersdaling Arcadis

Arcadis (min 0,6 procent) bewoog amper op het nieuws dat het bedrijf een nieuwe opdracht heeft binnengehaald in de Amerikaanse staat Georgia. Daar onderzoekt het Nederlandse advies- en ingenieursbureau manieren om inwoners van de stad Atlanta minder vaak in hun eentje met de auto te laten reizen.

In Frankfurt ging chemiebedrijf Evonik 0,7 procent omlaag na de aankondiging van een nieuwe bedrijfsstructuur. Daarbij worden onderdelen van zijn infrastructuurdivisie in de Duitse steden Marl en Wesseling en Antwerpen in België zelfstandige bedrijven.

Biocartis

Op de beurs in Brussel houdt het omvallen van het Mechelse biotechbedrijf Biocartis de gemoederen bezig. De handel in het aandeel is opgeschort.

De ontwikkelaar van moleculaire testen om kanker op te sporen is na aanhoudende financiële problemen bezig met een herschikking van de schulden. Daarbij wordt de beursgenoteerde holding opgeheven, waardoor aandeelhouders naar verwachting met lege handen achterblijven.

Olie- en eurokoers

De olieprijzen daalden licht. Een vat Amerikaanse olie was 1,2 procent minder waard op 88,62 dollar per vat. Brentolie zakte ook 1,2 procent in prijs tot 92,21 dollar per vat. De euro was 1,0575 dollar waard, tegenover 1,0646 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

5 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

6 uur geleden
Moderna raakt kwart beurswaarde kwijt door mogelijk datalek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.

6 uur geleden
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

SOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.

7 uur geleden
Verkoop Gucci valt tegen, L'Oréal groeit wel hard

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.

7 uur geleden
Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

9 uur geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

9 uur geleden