Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI verliest op lagere aandelenbeurs in Amsterdam

ASMI verliest op lagere aandelenbeurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Bij beleggers leeft nog altijd de vrees voor een langere periode van hogere rentes, die de waarde van aandelen drukken. Op het Damrak ging de aandacht ook uit naar de nieuwe verwachtingen die chipbedrijf ASMI in de aanloop naar zijn beleggersdag uitsprak.

De toeleverancier voor chipfabrikanten verhoogde de eigen omzetverwachtingen voor 2025 en hield vast aan de eerder geraamde winstmarges voor de komende paar jaar. Benjamin Loh benadrukte daarbij dat ASMI op koers blijft om zijn doelstellingen te halen, ondanks de economisch slechtere tijden en een dip in de chipmarkt.

Beleggers reageerden niet enthousiast op het bericht. Het aandeel verloor zo'n 4 procent, wat ook kan komen door de rentevrees. Andere chipbedrijven als Besi (min 1,9 procent) en ASML (min 1,8 procent) zakten ook en behoorden samen met ASMI tot de grootste verliezers.

Europa

De AEX verloor in de openingsminuten 0,7 procent tot 721,53 punten. Daarbij was Philips een van de weinige winnaars bij de hoofdfondsen. Het medisch technologiebedrijf stond met een winst van 1,2 procent bovenaan in de AEX.

De MidKap zakte 0,7 procent tot 828,27 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot zo'n 0,8 procent.

Koersdaling Arcadis

Arcadis (min 0,6 procent) bewoog amper op het nieuws dat het bedrijf een nieuwe opdracht heeft binnengehaald in de Amerikaanse staat Georgia. Daar onderzoekt het Nederlandse advies- en ingenieursbureau manieren om inwoners van de stad Atlanta minder vaak in hun eentje met de auto te laten reizen.

In Frankfurt ging chemiebedrijf Evonik 0,7 procent omlaag na de aankondiging van een nieuwe bedrijfsstructuur. Daarbij worden onderdelen van zijn infrastructuurdivisie in de Duitse steden Marl en Wesseling en Antwerpen in België zelfstandige bedrijven.

Biocartis

Op de beurs in Brussel houdt het omvallen van het Mechelse biotechbedrijf Biocartis de gemoederen bezig. De handel in het aandeel is opgeschort.

De ontwikkelaar van moleculaire testen om kanker op te sporen is na aanhoudende financiële problemen bezig met een herschikking van de schulden. Daarbij wordt de beursgenoteerde holding opgeheven, waardoor aandeelhouders naar verwachting met lege handen achterblijven.

Olie- en eurokoers

De olieprijzen daalden licht. Een vat Amerikaanse olie was 1,2 procent minder waard op 88,62 dollar per vat. Brentolie zakte ook 1,2 procent in prijs tot 92,21 dollar per vat. De euro was 1,0575 dollar waard, tegenover 1,0646 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone stijgt naar 3 procent door energieprijzen

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

13 minuten geleden
Econoom CBS: grootste impact Iranoorlog zit nu nog tussen de oren

DEN HAAG (ANP) - De grootste economische impact van de Iranoorlog zit nu nog vooral "tussen de oren" bij Nederlanders, zegt hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hij wijst daarbij op het Nederlandse consumentenvertrouwen, dat in twee maanden tijd is gekelderd, terwijl de echte economische gevolgen van het conflict volgens hem vooralsnog beperkt zijn.

23 minuten geleden
Activisten bestormen aandeelhoudersvergadering vleesbedrijf JBS

AMSTERDAM (ANP) - Activisten van Greenpeace zijn de aandeelhoudersvergadering van JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld, binnengevallen. De aanwezige aandeelhouders in het Sheraton Hotel bij Schiphol zijn de vergaderzaal uit gevlucht, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse.

42 minuten geleden
Consumentenbond ziet nog steeds misleidende reisaanbiedingen

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties proberen nog steeds klanten te lokken met misleidende "lokaanbiedingen". Volgens onderzoek van de Consumentenbond is er nauwelijks verbetering ten opzichte van 2025, ondanks uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) en beloftes vanuit de reisbranche.

57 minuten geleden
Overheid laat nullijn los in nieuw cao-bod aan rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Na maanden van acties en stakingen ligt er een nieuw cao-bod voor rijksambtenaren op tafel. De rijksoverheid laat in het nieuwe bod de nullijn los. Die hield in dat ambtenaren dit jaar geen salarisverhoging en inflatiecorrectie zouden krijgen en was de reden voor de vakbonden om in actie te komen.

1 uur geleden
Kwartaalgroei Nederlandse economie afgezakt tot 0,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal met 0,1 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De Nederlandse economie groeide daarmee aanzienlijk minder sterk dan in voorgaande kwartalen, vooral door een daling van de export. De impact van de Iranoorlog lijkt vooralsnog beperkt.

2 uur geleden
Magnum verkoopt meer ijsjes, maar heeft last van wisselkoers

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft in het eerste kwartaal iets meer ijsjes verkocht. Daarmee kende de van Unilever afgesplitste ijstak volgens topman Peter Ter Kulve "een bemoedigende start van 2026".

2 uur geleden