ASMI verliest op lagere aandelenbeurs in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Bij beleggers leeft nog altijd de vrees voor een langere periode van hogere rentes, die de waarde van aandelen drukken. Op het Damrak ging de aandacht ook uit naar de nieuwe verwachtingen die chipbedrijf ASMI in de aanloop naar zijn beleggersdag uitsprak.
De toeleverancier voor chipfabrikanten verhoogde de eigen omzetverwachtingen voor 2025 en hield vast aan de eerder geraamde winstmarges voor de komende paar jaar. Benjamin Loh benadrukte daarbij dat ASMI op koers blijft om zijn doelstellingen te halen, ondanks de economisch slechtere tijden en een dip in de chipmarkt.
Beleggers reageerden niet enthousiast op het bericht. Het aandeel verloor zo'n 4 procent, wat ook kan komen door de rentevrees. Andere chipbedrijven als Besi (min 1,9 procent) en ASML (min 1,8 procent) zakten ook en behoorden samen met ASMI tot de grootste verliezers.
Europa
De AEX verloor in de openingsminuten 0,7 procent tot 721,53 punten. Daarbij was Philips een van de weinige winnaars bij de hoofdfondsen. Het medisch technologiebedrijf stond met een winst van 1,2 procent bovenaan in de AEX.
De MidKap zakte 0,7 procent tot 828,27 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot zo'n 0,8 procent.
Koersdaling Arcadis
Arcadis (min 0,6 procent) bewoog amper op het nieuws dat het bedrijf een nieuwe opdracht heeft binnengehaald in de Amerikaanse staat Georgia. Daar onderzoekt het Nederlandse advies- en ingenieursbureau manieren om inwoners van de stad Atlanta minder vaak in hun eentje met de auto te laten reizen.
In Frankfurt ging chemiebedrijf Evonik 0,7 procent omlaag na de aankondiging van een nieuwe bedrijfsstructuur. Daarbij worden onderdelen van zijn infrastructuurdivisie in de Duitse steden Marl en Wesseling en Antwerpen in België zelfstandige bedrijven.
Biocartis
Op de beurs in Brussel houdt het omvallen van het Mechelse biotechbedrijf Biocartis de gemoederen bezig. De handel in het aandeel is opgeschort.
De ontwikkelaar van moleculaire testen om kanker op te sporen is na aanhoudende financiële problemen bezig met een herschikking van de schulden. Daarbij wordt de beursgenoteerde holding opgeheven, waardoor aandeelhouders naar verwachting met lege handen achterblijven.
Olie- en eurokoers
De olieprijzen daalden licht. Een vat Amerikaanse olie was 1,2 procent minder waard op 88,62 dollar per vat. Brentolie zakte ook 1,2 procent in prijs tot 92,21 dollar per vat. De euro was 1,0575 dollar waard, tegenover 1,0646 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet ambitieuze hervormingen doorvoeren om het woningtekort op te lossen. Daarvoor pleit het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het fonds noemt voorgestelde maatregelen in het coalitieakkoord nuttig, maar dringt daarbovenop aan op een herziening van huurmarktregels en gunstiger beleid voor private ontwikkelaars en woningbeleggers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wouter Koolmees is herbenoemd als president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen voor een periode van vier jaar. De voormalige minister van Sociale Zaken trad op 1 november 2022 aan als topman van de NS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In de Duitse auto-industrie zullen de komende jaren tienduizenden banen meer verloren gaan dan verwacht. Daarvoor vreest het hoofd van de Duitse autobrancheorganisatie VDA. De sector heeft volgens haar te maken met hoge kosten voor personeel, energie en belastingen.
2 uur geleden