Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI stuwt AEX richting 700 punten op afwachtende beurs

ASMI stuwt AEX richting 700 punten op afwachtende beurs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak kreeg donderdag de 700 punten weer in het vizier dankzij een stevige koerssprong van ASMI. De chiptoeleverancier dikte 8,5 procent aan dankzij een sterk tweede kwartaal, waarin het bedrijf voor een recordbedrag aan orders heeft ontvangen. Beleggers waren echter minder tevreden over de resultaten van branchegenoot Besi. Dat bedrijf had in de eerste jaarhelft last van de coronalockdowns in China en zag de omzet van Chinese klanten daardoor flink dalen. Het aandeel verloor 3 procent.

Op de aandelenmarkten wordt echter vooral gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank. De rente in het eurogebied zal naar verwachting voor het eerst sinds 2011 worden verhoogd. De grote vraag is met hoeveel de rente zal worden opgeschroefd. Blijft de ECB bij de eerder aangekondigde rentestap van 0,25 procentpunt, of wordt toch gekozen voor een stevigere verhoging met 0,5 procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden?

Berichten dat Rusland de gastoevoer naar Europa via de belangrijke Nord Stream 1-pijplijn weer heeft opgestart na afronding van de onderhoudswerkzaamheden zorgden voor enige opluchting op de beursvloeren. Het is nog wel onduidelijk hoeveel gas Rusland precies gaat leveren.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 698,89 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 700 punten stond was op 9 juni. De MidKap klom 0,2 procent tot 921,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,5 procent. Parijs won 0,1 procent.

De hoofdindex in Milaan zakte 2 procent. Vooral de banken kregen rake klappen nadat de Italiaanse premier Mario Draghi opnieuw zijn vertrek had aangekondigd. Vorige week diende Draghi ook al zijn ontslag in, maar dat werd door president Sergio Mattarella geweigerd. Vermoedelijk volgen in het najaar vervroegde verkiezingen.

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway hield het verlies beperkt tot 0,8 procent ondanks een waarschuwing van HelloFresh (min 11 procent). Het bedrijf waarschuwde dat consumenten door de hoge inflatie minder geld uitgeven aan maaltijdboxen en verlaagde zijn verwachtingen.

In Frankfurt verloor SAP 4 procent. Het Duitse softwareconcern verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar. Viaplay steeg 9 procent na een kwartaalupdate. Het Zweedse streamingplatform, dat ook in Nederland actief is, liet weten de Britse sportzender Premier Sports over te nemen.

De euro was 1,0173 dollar waard, tegen 1,0199 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 4 procent goedkoper op 95,91 dollar. Brentolie kostte 3,7 procent minder op 102,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

34 minuten geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

12 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

13 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

14 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

16 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

16 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

17 uur geleden