Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI stijgt op Damrak terwijl beleggers wachten op resultaten

ASMI stijgt op Damrak terwijl beleggers wachten op resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI is dinsdag met een plus van 0,6 procent de handel uitgegaan op de beurs in Amsterdam. Het bedrijf uit Almere komt na de slotbel met resultaten, waar beleggers deze dag met name naar hebben uitgekeken. Zij zijn benieuwd naar de vooruitzichten, vooral op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De laatste tijd is er meer vraag naar AI-chips.

Ook zou ASMI kunnen profiteren van extra inkopen vanuit China. Bedrijven in dat land zouden voorzorgsmaatregelen nemen en grotere voorraden aanleggen in de aanloop naar nieuwe exportbeperkingen voor westerse bedrijven.

De stemming op Beursplein 5 bleef verder terughoudend. De AEX-index sloot vrijwel vlak op 852,98 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 903,68 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 0,8 procent bij.

De andere chipbedrijven eindigden eveneens met plussen in de AEX. Zo steeg Besi 2,5 procent en chipmachinefabrikant ASML 1,1 procent. Sterkste dalers waren voedingsmiddelenconcern Unilever en muziekconcern Universal Music Group met minnen van respectievelijk 2 procent en 2,4 procent.

Air France stond tussen de sterkste stijgers in de MidKap. Het aandeel won 3,8 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie presenteert donderdag haar jaarresultaten. Vorig jaar stond te boek als zeer winstgevend voor de luchtvaart, dankzij de inhaalslag die veel reizigers willen maken na de coronajaren, waarin het vliegverkeer grotendeels was lamgelegd.

Bij de kleinere bedrijven steeg Heijmans 2,6 procent. Het bouwbedrijf kondigde aan dat de combinatie Heijmans-GMB in opdracht van Vitens drinkwaterproductielocaties mag renoveren en bouwen. Het aandeel van Heijmans in de totale contractwaarde bedraagt circa 80 tot 90 miljoen euro.

PostNL ging opnieuw omlaag, met 1,5 procent, na een verlies van 4,7 procent op maandag. Die dag presenteerde het post- en pakketbedrijf zijn jaarcijfers die niet in de smaak vielen bij beleggers. Ook voor het komende jaar verwacht PostNL dat de marktomstandigheden moeilijk blijven, onder meer door minder te bezorgen brieven en pakketten.

De euro was 1,0853 dollar waard, tegen 1,0850 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder en kostte 78,44 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 0,9 procent in prijs tot 83,28 dollar.

Meer uit Financieel

UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

24 minuten geleden
Rapport: bijstandsgerechtigden komen lastiger aan het werk

UTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.

53 minuten geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen zal krijgen.

1 uur geleden
Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

1 uur geleden
Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

1 uur geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

7 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

11 uur geleden