Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI stijgt op Damrak terwijl beleggers wachten op resultaten

ASMI stijgt op Damrak terwijl beleggers wachten op resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI is dinsdag met een plus van 0,6 procent de handel uitgegaan op de beurs in Amsterdam. Het bedrijf uit Almere komt na de slotbel met resultaten, waar beleggers deze dag met name naar hebben uitgekeken. Zij zijn benieuwd naar de vooruitzichten, vooral op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De laatste tijd is er meer vraag naar AI-chips.

Ook zou ASMI kunnen profiteren van extra inkopen vanuit China. Bedrijven in dat land zouden voorzorgsmaatregelen nemen en grotere voorraden aanleggen in de aanloop naar nieuwe exportbeperkingen voor westerse bedrijven.

De stemming op Beursplein 5 bleef verder terughoudend. De AEX-index sloot vrijwel vlak op 852,98 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 903,68 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 0,8 procent bij.

De andere chipbedrijven eindigden eveneens met plussen in de AEX. Zo steeg Besi 2,5 procent en chipmachinefabrikant ASML 1,1 procent. Sterkste dalers waren voedingsmiddelenconcern Unilever en muziekconcern Universal Music Group met minnen van respectievelijk 2 procent en 2,4 procent.

Air France stond tussen de sterkste stijgers in de MidKap. Het aandeel won 3,8 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie presenteert donderdag haar jaarresultaten. Vorig jaar stond te boek als zeer winstgevend voor de luchtvaart, dankzij de inhaalslag die veel reizigers willen maken na de coronajaren, waarin het vliegverkeer grotendeels was lamgelegd.

Bij de kleinere bedrijven steeg Heijmans 2,6 procent. Het bouwbedrijf kondigde aan dat de combinatie Heijmans-GMB in opdracht van Vitens drinkwaterproductielocaties mag renoveren en bouwen. Het aandeel van Heijmans in de totale contractwaarde bedraagt circa 80 tot 90 miljoen euro.

PostNL ging opnieuw omlaag, met 1,5 procent, na een verlies van 4,7 procent op maandag. Die dag presenteerde het post- en pakketbedrijf zijn jaarcijfers die niet in de smaak vielen bij beleggers. Ook voor het komende jaar verwacht PostNL dat de marktomstandigheden moeilijk blijven, onder meer door minder te bezorgen brieven en pakketten.

De euro was 1,0853 dollar waard, tegen 1,0850 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder en kostte 78,44 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 0,9 procent in prijs tot 83,28 dollar.

Meer uit Financieel

NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

8 minuten geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

9 minuten geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

2 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

3 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

4 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

4 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

4 uur geleden